Czyściwa przemysłowe specjalistyczne

Czyściwa przemysłowe specjalistyczne

Najlepsza oferta czyściw specjalistycznych Avatex tylko u nas! Jeśli szukasz czyściwa przemysłowego dla swojej firmy lub prywatnie – koniecznie sprawdź naszą ofertę produktów wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.

  1. Czyściwa przemysłowe Avatex
  2. Zastosowanie czyściw przemysłowych
  3. Czyszczenie maszyn i urządzeń
  4. Odtłuszczanie powierzchni
  5. Polerowanie powierzchni
  6. Zbieranie farb i oleju

Wiele firm pragnie oszczędzać na pewnych aspektach, nawet jeśli chodzi o higienę w pracy. W przypadku czyściw marki najchętniej sięgają po najtańsze rozwiązania bawełniane. Charakteryzują się one słabą jakością, co tak naprawdę generuje większe zużycie i podnosi liczbę odpadów oraz koszty utylizacji. Dlatego warto zwrócić swoją uwagę na produkty wyższej jakości, które może i są nieco droższe, ale inwestycja w nie zawsze się zwraca.

Czyściwa przemysłowe Avatex

 

W czyściwach ważna jest struktura oraz skład włókien. Marka Avatex korzysta tylko i wyłącznie z innowacyjnych rozwiązań oraz wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, że czyściwo tej firmy jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Gwarantujemy, że czyściwa przemysłowe Avatex nie tylko pozytywnie wpłyną na Twój budżet, ale także usprawnią pracę. Warto wspomnieć, że produkty te spełniają najwyższe standardy związane z normami mikrobiologicznymi. W naszej ofercie można znaleźć czyściwa przemysłowe, przystosowane do wielu środowisk – nawet tych najbardziej wymagających. Czyściwa Avatex to nie tylko produkt skierowany do branż przemysłowych. Świetnie sprawdzą się także w domowych zastosowaniach.

Zastosowanie czyściw przemysłowych

Jak w przypadku większości produktów technicznych, również i czyściwa muszą być specjalnie dobrane do konkretnego rodzaju zabrudzeń. Aby uniknąć problemów z doborem odpowiedniego produktu, podzieliliśmy je na kilka kategorii. I tym samym dysponujemy czyściwami, które znajdą zastosowanie przy:

  • Czyszczeniu maszyn i urządzeń;
  • Odtłuszczaniu powierzchni;
  • Polerowaniu powierzchni;
  • Zbieraniu farb i oleju;

Kwestia odpowiedniego doboru jest bardzo ważna, gdyż w innym przypadku czyściwo mogłoby nie spełnić Twoich oczekiwań. Ponadto niektóre zabrudzenia są cięższe do usunięcia i nie każde czyściwo przemysłowe mogłoby z lekkością sobie z tym poradzić.

Czyszczenie maszyn i urządzeń

Czystość maszyn oraz otoczenia jest bardzo istotna, szczególnie w segmentach przemysłowych. Higiena wpływa na bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i urządzeń, a także minimalizuje jakiekolwiek ryzyko występowania ewentualnych usterek. Koszty eksploatacyjne związane z przestojami powodują straty, a dbając o higienę miejsca pracy, możesz temu zapobiec.

Jeśli szukasz odpowiedniego czyściwa, które będzie wykorzystywane do czyszczenia urządzeń i maszyn, powinieneś zwrócić uwagę na produkty, które będą odporne na wodę oraz preparaty chemiczne, co pozwoli na stosowanie dodatkowych detergentów. Ponadto najlepszym rozwiązaniem będą czyściwa, które oferują doskonałe właściwości związane z niską pylnością oraz absorpcją. W przypadku ciężko usuwalnego zanieczyszczenia warto również zainwestować w produkt, który z jednej strony ma powierzchnię krepowaną. Została ona skonstruowana w ten sposób, by przy okazji nie rysuje i nie uszkadza w żaden sposób powierzchni czyszczonej.

Odtłuszczanie powierzchni

Z odtłuszczaniem powierzchni spotykamy się nie tylko w branży spożywczej, ale także przy montażu czy naprawie maszyn oraz sprzętów. W tym przypadku warto wykorzystywać te czyściwa specjalistyczne Avatex, które mają charakterystyczne własności. Najlepszym rozwiązaniem jest produkt o dziurkowanej strukturze, dzięki której czyściwo doskonale zbiera produkty spożywcze, na przykład zaschnięte substancje czy przyprawy. Jeśli zależy Ci na tym, aby ściereczka nie pozostawiała żadnych smug, warto zwrócić uwagę na to, aby w składzie nie było żadnych dodatków silikonowych.

Polerowanie powierzchni

Do polerowania powierzchni najlepiej sprawdzą się czyściwa przemysłowe Avatex, które mają jedną stronę gładką. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się Avatex SXL 450, które składa się między innymi z wiskozy i poliestru. Tak jak w przypadku odtłuszczania, również i przy polerowaniu warto wybrać produkt, który w składzie nie ma dodatków silikonowych. Dzięki temu na powierzchni nie pozostaną żadne niepożądane ślady. Do delikatnych faktur dedykowane są czyściwa przemysłowe charakteryzujące się niską pylnością. Dobrym wyborem są także produkty odporne na chemię, co pozwoli na stosowanie dodatkowych detergentów.

Zbieranie farb i oleju

Szybkie i efektywne czyszczenie powierzchni jest bardzo ważne, bo w innym przypadku wywołuje niepotrzebne przestoje, co w konsekwencji może prowadzić do strat. W przypadku zbierania farb i oleju najlepszym rozwiązaniem są czyściwa przemysłowe, które z jednej strony charakteryzują się krepowaną strukturą. Dziurkowana powierzchnia pozwala na dokładne zebranie różnego rodzaju pyłków, zabrudzeń czy paprochów. Dużym atutem czyściw specjalistycznych Avatex jest fakt, że można stosować je zarówno na sucho, jak i mokro. W większości przypadków są odporne na chemikalia, co pozwala także na używanie dodatkowych detergentów i rozpuszczalników – ale bez nich również doskonale sobie radzą. W przypadku zbierania oleju i farb warto zwrócić uwagę na produkty, które wyprodukowano ze specjalistycznej włókniny Sontara, dzięki czemu są one doskonale przystosowane do branży gastronomicznej oraz spożywczej.

Szukając czyściwa przemysłowego dla swojej firmy, pamiętaj, aby odpowiednio dobrać produkt do zanieczyszczenia. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z wyborem, koniecznie skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy znaleźć optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy.

Odpowiedz