Łożyska do hulajnogi – które łożysko będzie najlepsze?

Łożyska do hulajnogi – które łożysko będzie najlepsze?

Szukasz łożyska do hulajnogi? Nie wiesz, na którego producenta zwrócić uwagę? Dziś przychodzimy do Was z propozycją łożysk, które na pewno spełnią wasze oczekiwania!

  1. Łożyska do hulajnogi - dlaczego są ważne?
  2. Tanie łożyska toczne
  3. Łożysko do hulajnogi FAG

Uszkodzone łożyska, wymagające wymiany, zabierają całą przyjemność z jazdy. Hulajnoga nie tylko zaczyna hałasować, ale i zauważalne stają się straty mocy. Nie warto zwlekać tylko na bieżąco wymienić uszkodzone elementy, chociażby ze względu na bezpieczeństwo.

Łożyska do hulajnogi - dlaczego są ważne?

Jedno kółko w hulajnodze potrzebuje dwóch łożysk, które muszą być odpowiednio dobrane, ponieważ to one wpływają na takie właściwości pojazdu jak prędkość czy płynność jazdy. Tak samo, jak w przypadku łożysk tocznych dla maszyn przemysłowych, również i te do hulajnogi muszą być regularnie kontrolowane pod względem technicznym, czyszczone i smarowane. Dzięki temu będą trwalsze i nie ulegną szybko uszkodzeniu.

Zestawienie łożysk do hulajnogi

Łożysko zamknięte czy otwarte?

Na pewno spotkasz się z pytaniem, czy preferujesz łożyska zamknięte, czy otwarte. My proponujemy zwykle zamknięte, szczególnie jeśli jeździsz na hulajnodze na dworze. Z dobrze dobranym smarem charakteryzują się doskonałą odpornością za różnego rodzaju zabrudzenia oraz kurz. Dla osób, które jeżdżą na hulajnodze na zamkniętych halach, proponujemy modele otwarte, które są nieco szybsze od produktów zamkniętych.

Smarowanie łożyska

Przy konserwacji ważna jest również kwestia smarowania. Do wyboru mamy smar lub olej.

  • smarowanie smarem - łożysko jest łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ nie musisz przeprowadzać częstej konserwacji. Ponadto smar wysokiej jakości jest odporny na brud i wodę. Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione wad. W przeciwieństwie do olejów tworzy większy opór podczas jazdy. Przekłada się to oczywiście na prędkość.
  • smarowanie olejem - gwarantuje mniejszy opór, a co za tym idzie, możliwość uzyskania wyższych prędkości. Do minusów tego rozwiązania zalicza się niestety częstsze czyszczenie łożyska, a sama substancja wymaga co jakiś czas wymiany.

Tanie łożyska toczne

W przypadku tańszego rozwiązania, na szczególną uwagę zasługują łożyska kulkowe 608 2RS ZVL lub MGK. To model jednorzędowy o wymiarach 8 x 22 x 7. Mimo niewielkiej ceny łożyska te charakteryzują się bardzo dobrą jakością i skutecznością. Zarówno marka MGK, jak i KYK Bearings dbają o szczegóły i produkują towary, mające dłuższą żywotność niż produkty konkurencji.

Tanie łożysko do hulajnogi

Łożysko do hulajnogi FAG

Nie od dziś wiadomo, że w większości przypadkach warto wybierać nieco droższe modele, które nie tylko są wydajniejsze, ale także nie ulegają zniszczeniu tak szybko, jak produkty wykonane z tańszych i tym samym słabszych materiałów. Tak samo rzecz wygląda przy łożyskach. Dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć łożyska kulkowego 608 2RS FAG. Wysoka jakość, innowacyjne technologie produkcyjne, a także dbałość o każdy szczegół gwarantują trwałość i niezawodność. Wybierz łożysko kulkowe 608 FAG, by nie musieć martwić się o szybkie zużycie komponentu. Niższe koszty eksploatacyjne sprawiają, że zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na rozwój lub ulepszenie hulajnogi. Czyż nie brzmi kusząco?

Odpowiedz