Łożyska kulkowe... czyli jakie?

łożyska kulkowe sklep

Ze wszystkich rodzajów łożysk to właśnie łożyska kulkowe są najczęściej wyszukiwane przez klientów trafiających na naszą stronę internetową.

Z reguły klient dysponuje takimi informacjami jak średnica wewnętrzna i zewnętrzna łożyska oraz jego wysokość lub posiada oznaczenie producenta, dzięki czemu dobranie łożyska zgodnego z oczekiwaniami klienta nie stanowi najmniejszego problemu. Warto jednak poświęcić chwilę i zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat tych popularnych łożysk, szczególnie że za ich twórcę uważa się nikogo innego jak samego Leonarda da Vinci.

Obecnie łożyska kulkowe otaczają nas praktycznie z każdej strony – od pojazdów, którymi ludzie poruszają się do pracy, przez sprzęt stanowiący wyposażenie domów i mieszkań, a po maszyny wykorzystywane w procesach produkcji kończąc. Łożyska znaleźć można również w popularnych zabawkach, sprzęcie sportowym czy też krzesłach obrotowych, które można znaleźć przy każdym biurku.

Budowa łożyska kulkowego

Wyjątkowo prosta, ale zarazem dokładnie przemyślana konstrukcja łożysk kulkowych opiera się przede wszystkim na pierścieniach (wewnętrznym i zewnętrznym), osłonie oraz kulkach. Te ostatnie umożliwiają przenoszenie obciążeń promieniowych oraz osiowych (w zależności od kształtu zastosowanej bieżni łożyska) gdyż stanowią elementy toczne. W sprzedaży dostępne są zarówno łożyska kulkowe otwarte, jak i łożyska zamknięte, w których dodatkowo znajduje się smar.

Jedna wypowiedź “Łożyska kulkowe... czyli jakie?”

  • Sandra

    Haha nawet nie wiecie jak byłam zdziwiona kiedy okazało się, że w moich rolkach są jakieś łożyska O.o Dzięki zaopatrzenie za pomoc w doborze właściwych bo byłoby krucho jakbym sama miała wybierać :)

Odpowiedz