Narzędzia do montażu łożysk - mechaniczne, grzewcze i hydrauliczne

Narzędzia do montażu łożysk - mechaniczne, grzewcze i hydrauliczne

Narzędzia do montażu łożysk to urządzenia, dzięki którym nie tylko szybko zainstalujesz mechanizm, ale zmniejszysz ryzyko uszkodzenia go.

  1. Narzędzia mechaniczne do montażu łożysk
  2. Nagrzewnice do łożysk
  3. Narzędzia hydrauliczne do montażu

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do montażu łożysk. Nie każde urządzenie może nadawać się do danej aplikacji, dlatego, zanim zdecydujesz się na produkt, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Narzędzia mechaniczne do montażu łożysk

Kategoria narzędzi mechanicznych składa się z zestawów pierścieni udarowych, z młotkiem i tulejami udarowymi, a także z kluczy hakowych, udarowych i tulei nasadowych.

Narzędzia mechaniczne w postaci pierścieni udarowych dedykowane są łożyskom małym i nieco większym modelom. Wykorzystywane są w przypadku gdy łożysko ma być zainstalowane w oprawie i na wale. Natomiast za pomocą kluczy i nasadowych tulei możemy dokręcić lub poluzować łożyskowe nakrętki.

Nagrzewnice do łożysk

W przypadku produktów grzewczych najpopularniejsze są nagrzewnice indukcyjne oraz elektryczne płyty.

Nagrzewnice indukcyjne

Bezpieczny i przede wszystkim łatwy w obsłudze wariant, za pomocą którego w prosty sposób możesz kontrolować cały proces montażu łożysk metodą „na ciepło”. W naszym sklepie dostępne są zarówno nagrzewnice indukcyjne ręczne i przenośne, dedykowane lżejszym łożyskom, jak i modele większych gabarytów.

Płyta elektryczna

Nieco mniej popularna, ale równie wybierana przez naszych klientów elektryczna płyta grzewcza to świetne rozwiązanie dla małych łożysk. Do zalet tego rozwiązania zalicza się między innymi fakt, że w równomierny sposób nagrzewają łożyska, zaś pokrywa doskonale radzi sobie z utrzymaniem ciepła oraz zabezpieczeniem mechanizmu przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Narzędzia hydrauliczne do montażu

Narzędzia hydrauliczne mogą być wykorzystywane zarówno do montażu, jak i demontażu łożysk tocznych.

Pompy hydrauliczne

Używane są modele ręczne i produkty wyposażone w pneumatyczny napęd. Stosuje się je między innymi przy komorach hydraulicznych, do nakrętek i wtedy, gdy wykorzystujemy metodę olejowego wtrysku.

Nakrętki hydrauliczne

Nakrętki hydrauliczne wykorzystuje się przede wszystkim, gdy łożysko jest montowane na tulei wciskanej lub wciąganej, a także na wale stożkowym.

Manometry cyfrowe

Manometr można zainstalować zarówno na wtryskiwaczu oleju, jak i pompie hydraulicznej.

Wtryskiwacze olejowe

Stosowane są między innymi przy montowaniu ciśnieniowych połączeń, w łożyska tocznych, kołach pasowych, zębatych czy sprzęgłach.

Odpowiedz