Sprzęgła mieszkowe - katalog produktów Toolflex

Sprzęgła mieszkowe - katalog produktów Toolflex

Dostępne na rynku sprzęgła mieszkowe – katalog produktów Toolflex cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród naszych klientów.

 1. O sprzęgłach Toolflex słów kilka
 2. Rodzaje sprzęgieł KTR
 3. Złożenie mieszkowe
 4. Sprzęgła - katalog produktów Toolflex

Jedną z popularnych firm zajmujących się produkcją sprzęgieł jest KTR – marka, która na rynku istnieje już kilkadziesiąt lat! Bogate doświadczenie oraz chęć ciągłego udoskonalania swoich projektów sprawia, że produkty, które trafiają do sprzedaży, charakteryzują się skutecznością, trwałością i niezawodnością. Na uwagę zasługują między innymi wysokiej jakości sprzęgła mieszkowe Rotex i sprzęgła Toolflex, którymi się dziś zajmiemy.

O sprzęgłach Toolflex słów kilka

Sprzęgło wchodzi w skład układów mechanicznych i wykorzystywany jest do łączenia oraz rozłączania wałów – czynnego, który jest elementem napędowym oraz biernego, który jest częścią napędzaną. Ten zabieg ma na celu przekazywanie momentu obrotowego. Z reguły sprzęgło składa się ze specjalnego, napędzającego członu, który montuje się na wspomnianym już wale napędzającym, a także z elementu napędzanego, który natomiast instaluje się na wale napędzanym i innych częściach łączących. Możesz wykorzystać sprzęgła także do wyrównywania nieosiowości, które powstają głównie podczas montażu.

Rodzaje sprzęgieł KTR

Na rynku można znaleźć dużą ilość sprzęgieł, podzielonych według różnych kryteriów. Najpopularniejszy podział to ten, w którym zwraca się uwagę na metodę zaciskania osi oraz sposób przenoszenia momentu.  W naszej hurtowni technicznej Zaopatrzenie24 podzieliliśmy sprzęgła w następujący sposób:

 • sprzęgła skrętnie elastyczne – kłowe
 • z zębami łukowymi
 • do serwonapędów
 • kołnierzowe
 • przeciążeniowe
 • całostalowe
 • magnetyczne
 • palcowe
 • skręcane
 • do enkoderów
 • z łącznikiem płytkowym
 • sprzęgła mieszkowe i oponowe

Oczywiście, jeśli szukamy odpowiedniego sprzęgła, nie tylko zwracamy uwagę na wyżej wymienione czynnik. Ważna jest także precyzja, wygoda instalacji czy cena.

Złożenie mieszkowe

Sprzęgła mieszkowe to modele niezwykle precyzyjne, charakteryzujące się z reguły naprawdę małym błędem kinematycznym w przypadku przeniesienia skrętnego. Najczęściej wykorzystuje się je do łączenia osi obiektu z osią enkodera. Jeśli zależy Ci na efektywności, koniecznie zwróć uwagę na producenta. Najpopularniejsze i sprawdzone marki oferują produkty wysokiej jakości, gwarantujące doskonałe własności dynamiczne i przede wszystkim niezawodne! Aby uniknąć nieplanowanych przestojów, warto zainwestować w nieco droższe rozwiązanie, niż tanie sprzęgło, charakteryzujące się niższą wydajnością, czy krótkim okresem żywotności.

Sprzęgła Rotex

Wśród klientów dużą popularnością cieszą się przede wszystkim Rotex sprzęgła, wysokiej jakości modele, produkowane przez firmę KTR. Produkt składa się z trzech części, a montuje się go osiowo. Charakteryzuje się doskonałą sztywnością, a przy tłumieniu drgań optymalnością. W sposób bezluzowy przenosi obrotowy moment. Sprzęgło Rotex doskonale sprawdzi się nawet w trudnych aplikacjach i przy krytycznym zastosowaniu, a to dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji. I tym samym na przykład zęby świetnie kompensują odchyłki, a sfazowanie krawędzi zębów łącznika oraz kłów piasty sprawia, że sam montaż jest naprawdę prosty. Dużym atutem przedstawionego rozwiązania marki KTR jest także przystosowanie sprzęgieł to pracy w strefach, które są zagrożone wybuchem. Produkty mają certyfikaty zgodne ze specjalnymi dyrektywami.

Sprzęgła - katalog produktów Toolflex

Wysokiej jakości sprzęgła Tooflex, także wyprodukowane przez markę KTR, również cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. 6-cio sekcyjny mieszek idealnie kompensuje odchyłki promieniowe, osiowe i kątowe. Specjalna budowa gwarantuje idealną sztywność skrętną, której poziom jest wystarczająco wysoki, a także minimalny moment bezwładności. W ofercie sprzęgła Toolflex dostępne są w aż 12 rozmiarach! Maksymalny moment obrotu wynosi 600 Nm.

Katalog Toolflex KTR Kliknij w okładkę i pobierz.

Modele Toolflex produkowane są z metalu. Charakteryzują się świetną odpornością, szczególnie na zmęczenie materiału w temperaturach nieprzekraczających 200 stopni Celsjusza. Dotyczy to także niekorzystnych warunków pracy.

Jeśli masz dodatkowe pytania, koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami. A tymczasem sprawdź ofertę na sprzęgła mieszkowe już dziś!

Odpowiedz