Sprzęgło kłowe – zastosowanie i specyfikacja

Sprzęgło kłowe – zastosowanie i specyfikacja

Najpopularniejsze sprzęgło kłowe – szczególnie marki KTR – cieszy się ogromną popularnością wśród naszych klientów.

  1. Po co nam sprzęgło w maszynach?
  2. Sprzęgło kłowe – zastosowanie i specyfikacja
  3. Oferta firmy KTR

Jeśli potrzebujesz skutecznego sprzęgła kłowego, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Proponujemy tylko i wyłącznie produkty od sprawdzonych producentów. Dzięki temu wybierając towary dostępne w naszym asortymencie, gwarantujemy, że zamówienie spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Po co nam sprzęgło w maszynach?

Sprzęgło to element maszyny przemysłowej. Jego zadaniem jest przekazywanie momentu obrotowego. Mechanizm ten łączy dwa niezależne wały – czynny oraz bierny, aby z jednego przenieść ten moment obrotowy na drugi. Sprzęgło zbudowane jest z członu napędzającego oraz napędzanego. Pierwszy człon – zwany również czynnym – montuje się na wale napędzającym, drugi zaś – bierny – na wale napędzanym i elementach łączących.
Ze względu na różne konstrukcje maszyn przemysłowych i tym samym różne wymagania, jakie stawiają mechanice, na rynku można znaleźć kilkanaście modeli sprzęgieł, które są przystosowane do konkretnych aplikacji. Na wybór optymalnego zespołu wpływ mają także warunki pracy i czynniki środowiska zewnętrznego. Najpopularniejsze wśród naszych klientów są oczywiście sprzęgła kłowe. Na wyjątkową uwagę zasługuje przede wszystkim sprzęgło ROTEX KTR, o którym dziś będzie mowa.

Sprzęgło kłowe – zastosowanie i specyfikacja

Sprzęgło kłowe ROTEX marki KTR to sprzęgło elastyczne, montowane pionowo lub poziomo. Mimo iż oferta obejmuje kilka wariantów, modele ROTEX mają kilka cech charakterystycznych takich samych. A mianowicie sprzęgło kłowe KTR gwarantuje łatwy montaż i bezobsługowość. Ponadto jest elastyczny i zapewnia świetną redukcję drgań. Do zalet zaliczyć możemy także bezpieczeństwo. Poziom bezpieczeństwa jest taki sam, nawet przy uszkodzonym łączniku. W zależności od wybranego wariantu, sprzęgła elastyczne KTR przenoszą momenty obrotowe do 35 000 Nm. Przy konstruowaniu łączników marka wykorzystuje specjalne tworzywo T-PUR, charakteryzujące się idealną odpornością na temperatury i może pracować w zakresie od -50 do 120, chwilami nawet do 150 stopni Celsjusza.
Sprzęgła ROTEX to modele precyzyjne, które stosowane na przykład w przemyśle obróbczym czy w silnikach wysokoobrotowych. Pełna lista omawiająca przystosowanie konkretnych wariantów jest dostępna u producenta. Warto ją przeanalizować, by mieć pewność, że wybrane sprzęgło spełni swoją funkcję.

Oferta firmy KTR

Oferta firmy KTR jest bardzo rozbudowana. Marka od lat zajmuje się projektowaniem sprzęgieł do różnych aplikacji i od samego początku stawia na wysoką jakość oraz rozwój. Dlatego wybierając produkty KTR masz pewność, że towar spełni nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dobrany, w czym zawsze starają się pomóc nasi specjaliści dysponujący wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży sprzęgieł i pozostałych artykułów technicznych. Zapewnij sobie gwarancję prawidłowego doboru i skorzystaj z ich pomocy.

Odpowiedz