Tanie łożyska kulkowe - KYK

Tanie łożyska kulkowe KYK

Interesują Cię tanie łożyska kulkowe? Koniecznie sprawdź propozycje japońskiej marki KYK! Oferta obejmuje głównie łożyska toczne w różnych wariantach. Gwarantujemy, że każdy klient znajdzie odpowiedni model do swojej aplikacji.

  1. Krótka historia marki KYK
  2. Tanie łożyska kulkowe
  3. Łożyska toczne KYK

Standardowe łożyska kulkowe to najpopularniejsze rozwiązanie, które stosuje się praktycznie w każdej branży przemysłowej. Komponenty tego rodzaju są dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie najbardziej dopasowaną wersję do swojej aplikacji. Ze względu na dużą liczbę marek zajmujących się produkcją łożysk kulkowych, wybór odpowiedniej może być nieco utrudniony. Dlatego dziś przedstawiamy japońską firmę KYK wraz z ofertą na tanie łożyska toczne.

Krótka historia marki KYK

Pierwotnie marka KYK nazywała się Yamakai Bearing Ltd. Uważana jest za jedną z najstarszych firm, które zajmowały się produkowaniem głównie łożysk wałeczkowych, ale i kulkowych rozwiązań. Początków marki należy upatrywać się w roku 1952, kiedy to została założona w japońskim mieście Osaka.
Wieloletnia obecność na rynku przekłada się również na doświadczenie i widzę pracowników. Dlatego dziś marka KYK może pochwalić się nie tylko rozbudowaną ofertą, ale i dopracowanymi łożyskami, dostosowanymi do konkretnych aplikacji. Produkty japońskiej firmy cieszą się dużą popularnością ze względu na cenę. W asortymencie dostępne są zarówno tanie łożyska kulkowe, jak i nieco droższe rozwiązania.

Tanie łożyska kulkowe

Dostępne łożyska kulkowe w ofercie marki KYK to rozwiązania składające się z pierścienia wewnętrznego, zewnętrznego, bieżni, elementów tocznych w postaci kulek i koszyków. Asortyment obejmuje modele jedno-, dwu- i czterorzędowe w wersji rozłącznej oraz nierozłącznej. W zależności od potrzeb w ofercie KYK znajdziesz między innymi łożyska kulkowe zwykłe czy skośne. Te ostatnie przenoszą głównie obciążenia osiowe.

Łożyska toczne KYK

Poza modelami kulkowymi w naszym asortymencie znajdziesz również łożyska wałeczkowe. Dysponujemy wariantami igiełkowymi, baryłkowymi i stożkowymi. Dodatkowo oferta obejmuje wydajne zespoły łożyskowe w różnych konfiguracjach. Wydajne łożyska w oprawach są świetnym rozwiązaniem do mocno zanieczyszczonego otoczenia. Standardowy zespół łożyskowy jest gotowym do zabudowy rozwiązaniem, które wykorzystuje się właściwie w każdej branży przemysłowej. Oprawa i uszczelnienia techniczne tworzą doskonałą ochronę, zabezpieczając wnętrze łożyska przed ciałami obcymi, a także zapobiegają wyciekania środka smarnego.

Łożyska walcowe KYK

Łożyska walcowe są modelami wałeczkowymi. Elementy toczne kształtem przypominają wałeczki, które w przypadku wspomnianego modelu prowadzone są przez bieżnie pierścieni. Komponenty te dostępne są w wielu rodzajach oznaczanych zwykle symbolami N, NF, NU, NUP czy NJ. Doskonale sprawdzą się w aplikacjach narażonych na wysokie obciążenia poprzeczne i udarowe.

Łożysko stożkowe

Standardowe łożysko stożkowe marki KYK projektuje się w ten sposób, że pierścienie i elementy toczne kształtem przypominają stożek. To z kolei sprawia, że ich wierzchołki zbiegają się w jednym punkcie na osi komponentu. Doskonale sprawdzą się do pracy przy bardzo dużych obciążeniach i obciążeniach udarowych. Wydajne łożyska stożkowe przenoszą jednocześnie obciążenia osiowe, jak i promieniowe.

Łożyska baryłkowe

Łożyska baryłkowe KYK mają specyficzną budowę. Otóż w zewnętrznym pierścieniu zastosowano kulistą powierzchnię bieżni. Mają zdolność do wytrzymywania dużych obciążeń, dlatego tak często wykorzystuje się je między innymi w maszynach przemysłowych.

Odpowiedz