Węże techniczne Masterflex

Węże techniczne Masterflex

Wysokiej jakości węże techniczne Masterflex to wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania, koniecznie sprawdź ofertę dostępną w Zaopatrzenie24!

Węże techniczne wykorzystywane są właściwie w każdej branży przemysłowej. Najczęściej stosuje się je do transportowania mediów – zarówno gazowych, jak i ciekłych, a także stałych. Media te mogą przepływać za pomocą ssania i do tego przeznaczone są węże ssawno-tłoczne lub pod odpowiednim ciśnieniem – tu wykorzystuje się węże tłoczne. Każdy wąż przemysłowy musi być odpowiednio dobrany. Dlatego na rynku można dziś znaleźć różnego rodzaju modele, przystosowane do różnych warunków – na przykład węże chemoodporne, dopuszczone do kontaktu z żywnością, ekstremalnie odporne na ścieranie, do gazów spalinowych, elektrycznie przewodzące czy wysokotemperaturowe. Dziś przedstawimy tylko kilka z nich, ale pamiętaj, że oferta obejmuje znacznie większą ilość różnorodnych węży przemysłowych.

Węże techniczne Masterflex

Elastyczne węże przemysłowe Masterflex od ponad 15 lat cieszą się ogromną popularnością zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku. Bogata oferta składająca się z różnorodnych produktów sprawia, że każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć najbardziej odpowiadające mu rozwiązanie. Do produkcji węży technicznych marka wykorzystuje innowacyjne technologie oraz wysokiej jakości, specjalistyczne materiały. Oprócz produktów, Masterflex udziela również pomocy w doborze optymalnego modelu, jak najbardziej dostosowanego do warunków.
Oferta obejmuje między innymi następujące produkty:

 • węże z trudnopalnego poliuretanu poliestrowego, dedykowane głównie wentylacji w przemyśle chemicznym i drzewnym
 • węże wyprodukowane z PO i PC dla wentylacji, transportowania cieczy, gazów oraz odkurzania
 • węże antystatyczne, trudnościeralne i odporne między innymi na drobnoustroje
 • węże wyprodukowane ze specjalnych tkanin, dzięki którym świetnie sprawdzą się przy odprowadzaniu gorącego powietrza (do 250 stopni Celsjusza) oraz równie gorących gazów
 • węże z poliuretanu polieterowego, mające atest FDA i PZH
 • węże dedykowane maszynom komunalnym, które wykorzystywane są do sprzątania ulic, torowisk tramwajowych, kolejowych czy zboczy dróg
 • węże termoplastyczne, przeznaczone do odprowadzania samochodowych spalin
 • węże do transportowania par oraz oparów chemicznych – pod niskim ciśnieniem
 • węże odporne na wysoką temperaturę oraz do transportowania gazów w temperaturze maksymalnej 1100 stopni Celsjusza
 • węże chemoodporne, odporne na gorące gazy, wyposażone w specjalną izolację termiczną (do 400 stopni Celsjusza)
 • węże wyprodukowane z tworzywa termoplastycznego, dedykowane do osłaniania kabli elektrycznych
 • węże wyprodukowane z materiałów termoodpornych, dedykowane do transportowania spalin oraz gazów z silnikowych pojazdów

Węże ssawno-tłoczne

W przypadkw węży ssawno-tłocznych media transportowane są w warunkach odpowiedniego podciśnienia czy ssania. Wśród naszych klientów ten model węży przemysłowych jest najpopularniejszy. A ze względu na różne warunki otoczenia i pracy, również i wariant ssawno-tłoczny jest dostępny w wielu odsłonach. I tym samym w ofercie marki Masterflex możesz znaleźć węże techniczne ssawno-tłoczne antystatyczne, trudnościeralne, przeznaczone dla branży drzewnej, zaprojektowane z myślą o klimatyzacji, wentylacji, odporne na drobnoustroje czy dedykowane maszynom komunalnym. Miedzy sobą mogą różnić się materiałami, jakie zostały wykorzystane do ich produkcji. Dzięki temu odznaczają się odpowiednimi cechami, umożliwiającymi użycie ich nawet w ekstremalnych warunkach.

Węże przemysłowe chemoodporne

Dla przesyłania agresywnych substancji, zarówno gazowych, jak i stałych i ciekłych, najlepszym rozwiązaniem będą węże techniczne chemoodporne. Wyprodukowane z odpowiednich materiałów, zwykle są również odporne na bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury – od -260 do 400 stopni Celsjusza. Węże tego rodzaju znajdą zastosowanie przede wszystkim w strefach narażonych na wybuch, w branży budowlanej, lakierniczej, drzewnej czy papierniczej. Niektóre modele sprawdzą się także w przemyśle farmaceutycznym. Najczęściej wykorzystuje się je do transportowania cieczy żrących, gazów odlotowych, do zbierania pyłu, kurzu, odprowadzania rozpuszczalników czy rozpylonej farby. Do produkcji węży chemoodpornych Masterflex stosuje głównie powlekany materiały polietylenowe, poliestrowe, wzmocnione specjalną spiralą, wyprodukowaną ze stalowego drutu.

Wąż techniczny a branża spożywcza

Branża spożywcza jest specyficzna i stawia pewne wymagania urządzeniom, maszynom i innym przedmiotom, które wykorzystuje się w tym środowisku. Również i wąż przemysłowy musi być odpowiednio skonstruowany i zgodny z normami FDA. Przykładem modelu dopuszczonego do kontaktu z żywnością jest silikonowy wąż wysokociśnieniowy Master SIL FOOD SR -60/200 stopni Celsjusza

Masterflex. Jest to wąż ssawno-tłoczny, przeznaczony do transportowania mediów ciekłych oraz sypkich. Znajdzie zastosowanie zarówno w przemyśle spożywczym, jak i chemicznym, farmaceutycznym czy kosmetycznym. Zakres temperatury tego produktu wynosi od -60 do 200, w porywach do 230 Stopni Celsjusza. Gwarantuje optymalną charakterystykę przepływu, a także łatwy montaż, demontaż oraz czyszczenie. Jest to produkt elastyczny, gładki na zewnątrz, wewnątrz o małym promieniu zagięcia. Do zalet węża Master SLI FOOD SR zaliczyć można także gazoszczelność, bezsmakowość i bezzapachowość.

Kolejnym, równie godnym uwagi wężem z oferty Masterflex jest Master PUR H Food -40/+90 - model ssawno-tłoczny, dedykowany przede wszystkim branży chemicznej i farmaceutycznej. Odporny na hydrolizę i mikroorganizmy produkt, wyposażony został dodatkowo w spiralę wyprodukowaną z odpowiedniej lanej stali nierdzewnej sprężynowej. Elastyczny wąż ma świetną charakterystykę próżniową, ciśnieniową, mały promień zagięcia, a także doskonałą charakterystykę przepływu. Jest odporny również na rozerwanie, rozciąganie i na załamania. Ekstrudowany wąż jest produktem gazoszczelnym, zgodnym z normami FDA oraz RoHS.

Odpowiedz