• Tysiące produktów
  • Ponad 20 lat na rynku
  • Darmowa wysyłka od 600 zł
Dla jakich branż są sprzęgła KTR? 0
Dla jakich branż są sprzęgła KTR?

Zastanawiasz się, do jakich branż marka KTR kieruje swoją ofertę? Jakie sektory przemysłowe korzystają ze sprzęgieł KTR? Na te pytania odpowiemy w poniższym wpisie.

 

  1. Sprzęgła KTR a branże przemysłowe
  2. Sprzęgła KTR dla konkretnych maszyn przemysłowych

 

Oferta marki KTR jest bardzo rozbudowana. Dzięki temu każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć optymalne sprzęgło dla swojego urządzenia. Dostępne w asortymencie komponenty dzieli się nie tylko ze względu na rodzaj, ale i przeznaczenie. Oczywiście to drugie kryterium jest opcją bardziej umowną, ułatwiającą odnalezienie optymalnych sprzęgieł. Z myślą o jakich branżach i aplikacjach marka KTR produkuje swoje rozwiązania? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule.

 

  sprzęgła KTR dla jakich branż

 

Sprzęgła KTR a branże przemysłowe

Dla jakich branż przeznaczone są sprzęgła KTR, które można aktualnie znaleźć w ofercie marki? Przede wszystkim dostępne są rozwiązania dla elektrowni wiatrowych. Asortyment obejmuje głównie wydajne sprzęgła i inne elementy – na przykład hamulce i chłodnice – które znajdą zastosowanie między innymi w turbinach wiatrowych.

Dostępne są także sprzęgła sztywne, elastyczne czy wysokoelastyczne, które doskonale sprawdzą się w maszynach i urządzeniach stosowanych w branży drogowej czy rolniczej. Jeśli pracujesz w drogownictwie w asortymencie KTR znajdziesz komponenty przeznaczone do działania w zagęszczarkach, pompach odwadniających, wózkach widłowych, frezarkach drogowych, ładowarkach kołowych, koparkach hydraulicznych, rozkładarkach asfaltu czy sprężarkach mobilnych. Dla branży rolniczej natomiast producent oferuje między innymi sprzęgła kłowe, palcowe, kołnierzowe wysokoelastyczne czy skrętnie sztywne. To produkty, które zagwarantują wysoką wydajność maszyn rolniczych oraz płynną pracę nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z ekstremalnymi i niekorzystnymi warunkami środowiska.

Ze sprzęgieł KTR korzysta także sektor związany z transportem wewnętrznym. Dostępne w ofercie komponenty znajdą zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie surowce czy różnego rodzaju produkty są przemieszczane, przenoszone czy podnoszone w trakcie produkcji masowych towarów.

Odpowiednie rozwiązania znajdą dla siebie również osoby pracujące w branży morskiej. Dostępne komponenty — nie tylko sprzęgła — przeznaczone są do działania nie tylko na pokładzie, ale i pod pokładem, w porcie, a nawet na pełnym morzu. Jeśli zależy Ci na tym, aby tworzyć napędy energooszczędne i przede wszystkim niskoemisyjne, gwarantujemy, że rozwiązania proponowane przez KTR spełnią Twoje oczekiwania.

 

Sprzęgła KTR dla konkretnych maszyn przemysłowych

W asortymencie KTR dostępne są rozwiązania dla ogólnej techniki napędowej. Obejmuje ona szereg różnorodnych sprzęgieł mechanicznych, przeznaczonych również do konkretnych warunków pracy oraz otoczenia. Dostępne są także specjalne komponenty w postaci – między innymi – wysokoelastycznych sprzęgieł kołnierzowych, które doskonale sprawdzą się tam, gdzie mamy do czynienia z drganiami skrętnymi. Będą świetną opcją dla generatorów prądu, w tym również wieloobwodowych chłodnic służących do regulowania temperatury.

Oczywiście w ofercie nie mogło zabraknąć sprzęgieł dla obrabiarek, pomp i sprężarek. W przypadku obrabiarek polecamy szczególnie skrętnie elastyczne sprzęgła kłowe, modele z mieszkiem metalowym czy łącznikiem stalowym. Ze względu na rosnące wymagania, które stawia się napędom głównych wrzecion i napędom pozycjonowania, asortyment ten jest stale poszerzany i udoskonalany.

Jeśli wchodzi o wspomniane pompy i sprężarki, w ofercie znajdziesz specjalne komponenty, kompensujące odchyłki wałów w napędowym układzie oraz takie, które można montować i demontować, bez konieczności odsuwania od siebie poszczególnych napędowych elementów. Maksymalna wydajność dostępnych sprzęgieł do pomp i sprężarek wynosi 280000 Nm. Wystarczy wybrać optymalne sprzęgło KTR, aby cieszyć się większą żywotnością i wydajnością pompy!

Jesteś zainteresowany sprzęgłami KTR? Pobierz katalog KTR już teraz i zapoznaj się z pełną ofertą! A jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego komponentu do swojej maszyny, skontaktuj się z naszym technikiem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium