• Tysiące produktów
  • Ponad 20 lat na rynku
  • Darmowa wysyłka od 600 zł
Jakie narzędzia do obsługi łożysk? 0
Jakie narzędzia do obsługi łożysk?

Jakie narzędzia do  obsługi łożysk warto mieć pod ręką? Jakiej marki nagrzewnice będą doskonałym rozwiązaniem? Czy automatyczne smarownice sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe — lub podobne — pytania, zachęcamy do lektury niniejszego artykułu. 

 

  1. Nagrzewnice Simatherm czy Bega?
  2. Czym wyróżniają się automatyczne smarownice Simalube?

 

Zastanawiasz się, jaką nagrzewnicę kupić? A może potrzebujesz niezawodnej smarownicy, która zagwarantuje Twoim łożyskom precyzyjne i skuteczne smarowanie? W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości narzędzia do obsługi łożysk, które sprawdzą się nawet w rękach najbardziej wymagających klientów. W niniejszym artykule omawiamy zalety nagrzewnic marki Simatherm, Bega i Betex iDuctor oraz automatycznych smarownic Simalube.

 

narzędzia do obsługi łożysk

 

Nagrzewnice Simatherm czy Bega?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zwrócić szczególną uwagę na właściwości oraz możliwości produktów marki Simatherm, oraz Bega. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim nagrzewnice indukcyjne, które wykorzystuje się w różnych pracach warsztatowych. Jeśli interesują Cię rozwiązania mniejsze, lżejsze, ale jednocześnie bardzo wydajne, polecamy zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania Simatherm. Te niezawodne nagrzewnice łożyskowe, które wykorzystują nowoczesną technologię, sprawdzą się przede wszystkim w nieco ograniczonej przestrzeni. Ponadto niska masa pozwala na bezproblemowe przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Urządzenia Simatherm potrafią nagrzać elementy, których waga może wynosić nawet 210 kg. Aby skutecznie nagrzać tak ciężkie części, nagrzewnica Simatherm potrzebuje zaledwie kilkunastu minut. Większość urządzenia posiada dodatkowe opcje w postaci funkcji kontrolującej temperaturę lub czas. Warto kupować produkty wyposażone również w specjalne zabezpieczenia, które chronią urządzenie przed przegrzaniem się czy z automatyczną demagnetyzacją.

Wśród naszych klientów nagrzewnice Bega również cieszą się dużą popularnością. Są to urządzenia większe i bardziej toporne, ale jednocześnie – wbrew pozorom – lekkie. Mają funkcję, która umożliwia pracę w trybie czasowym lub temperaturowym. Posiadają również elektroniczne wyświetlacze i opcję, która kontroluje temperaturę. Wydajna nagrzewnica łożyskowa Bega ma także funkcję podtrzymującą odpowiednią temperaturę i demagnetyzację automatyczną. Dodatkową zaletą rozwiązań tej marki jest sygnał dźwiękowy, który informuje o zakończonej pracy urządzenia.

Dla klientów, którzy szukają ręcznych i niewielkich nagrzewnic, polecamy szczególnie produkty marki Betex iDuctor. Te ergonomiczne narzędzia także znajdziesz w naszej ofercie. Sprawdzą się przede wszystkim do szybkiego montażu i demontażu. Stanowią świetną alternatywę dla nieco większych rozwiązań, jakimi są – na przykład – palniki z otwartym ogniem.

 

Czym wyróżniają się automatyczne smarownice Simalube?

Dostępne w ofercie Zaopatrzenie24 smarownice automatyczne dostarczane są z różnego rodzaju środkami smarnymi. W środku produktów znajdziesz zarówno smary, jak i oleje. Zaletą rozwiązania tego rodzaju jest przede wszystkim to, że pojemniki pośrodku smarnym można samodzielnie uzupełnić i wykorzystać ponownie. Szczególnie że opakowania, w których dostarczane są substancje smarujące, są jednocześnie narzędziem aplikującym preparat. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich aplikacji. Zdecydowanie automatyczne smarownice poleca się również w trudno dostępnych miejscach. Do zalet produktów tego rodzaju zalicza się przede wszystkim łatwość aplikowania smaru czy możliwość regulowania prędkości smarowania. Produkty są w pełni bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i środowiska. Nie wyposaża się ich w żadne przekładnie czy silniki. Ponadto smarownica automatyczna podaje smar jednopunktowo w taki sposób, że ten zawsze trafia do wybranego punktu. Okienko kontrolne pozwala na bezproblemowe monitorowanie stanu preparatu.

Automatyczne smarownice Simalube dostępne są w kilku wymiarach – 125 ml, 60 ml lub 30 ml. Zanim wybierzesz produkt, dokładnie sprawdź jego zawartość. Środek smarny musi być poprawnie dobrany do aplikacji. Należy wziąć pod uwagę nie tylko warunki pracy, ale i otoczenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium