• Tysiące produktów
  • Ponad 20 lat na rynku
  • Darmowa wysyłka od 600 zł
Jakie wybrać ostrze do szkła? 0
Jakie wybrać ostrze do szkła?

Jakie wybrać ostrze do szkła? W które noże powinien wyposażyć się szklarz? Czy w ogóle cięcie szkła tego rodzaju narzędziami jest skutecznie? Odpowiedzi szukaj w niniejszym artykule — zapraszamy do lektury. 

 

  1. Jak ciąć szkło?
  2. Jakie ostrza do cięcia szkła?
  3. Jaki nóż do cięcia szkła?

 

Zastanawiasz się, jak skutecznie przeciąć szkło? A może już wiesz, że potrzebujesz jedynie noża lub ostrza do szkła, ale nie jesteś pewny, które narzędzie wybrać? Zanim opowiemy co nieco o wspomnianych produktach, omówimy w pierwszej kolejności kilka sposobów cięcia szkła.

 

nóż do cięcia szkła

 

Jak ciąć szkło?

Najczęściej w przemyśle szkło tnie się za pomocą strumienia wody lub wiązki laserowej. Druga metoda gwarantuje estetyczną linię cięcia i w jej przypadku ryzyko pęknięcia szkła jest minimalne. Natomiast tnąc tworzywo strumieniem wody, należy zrobić to w odpowiedni i poprawny sposób. Na przykład na samym początku warto wykonać otwory mniejszym ciśnieniem — o wysokości około 7200 psi/500 barów - 11 600 psi/800 barów. Następnie poziom ten należy powoli zwiększać. Obie metody mają swoje wady i zalety. I chociaż pierwszy sposób niesie ze sobą dużo większe ryzyko pęknięcia szkła, to jednak strumień wody pozwala nam na uzyskanie wymaganych kształtów oraz konturów. Co nie zawsze jest możliwe przy tnących maszynach — głównie przy tańszych urządzeniach czy narzędziach w rozsądnej cenie.

Szkło można ciąć także za pomocą diamentowych pił. Ten sposób również najczęściej wykorzystywany jest w przemyśle.

Do warunków domowych najlepszym rozwiązaniem będą odpowiednio dobrane noże do szkła lub ostrza. Metoda ta jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy utworzyć za pomocą wspomnianych narzędzi rysę, a następnie mechanicznie przełamać szkło. Rozwiązanie tego rodzaju ma jednak jedną wadę. Sposób ten nie będzie tak precyzyjny, jak cięcie szkła strumieniem wody, wiązką laserową czy piłą diamentową. Ale jest szybki i dużo tańszy. Zatem jakie ostrzanoże do cięcia szkła wybrać?

 

Jakie ostrza do cięcia szkła?

Nasi klienci najchętniej sięgają po ostrza wyprodukowane z węglowej stali i w modele z potrójnym szlifem. Produkty serii WBG201 WSN GEM SE świetnie sprawdzą się przy skrobaniu i czyszczeniu szklanych powierzchni w każdej branży przemysłowej, w tym w motoryzacji oraz w tak zwanych strefach clean room. Produkty tej serii są trwałe, ostre i wyróżniają się długą żywotnością.

Z nieco tańszych rozwiązań poleca się ostrza również wykonane ze stali węglowej i o dwustronnym szlifie. Są to produkty serii WBG201 WSN w dwóch wymiarach: 38 x 19 x 0,23 mm oraz 38 x 19 x 0,30 mm.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem ostrza, które umożliwi Ci między innymi skuteczne cięcie szkła, skontaktuj się z nami. Wspólnie dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

 

Jaki nóż do cięcia szkła?

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów noży do cięcia szkła. Najpopularniejsze i najczęściej polecane to narzędzia wyposażone w diamentowe ostrze. Okazuje się, że wielu klientów miewa problemy z ich obsługą. Noże specjalne z ostrzem diamentowym wymagają niestety odpowiedniego kąta natarcia i siły nacisku. Równie ważne jest, by podczas cięcia dostosować głębokość tworzonej rysy.

Nieco łatwiejszym narzędziem będą tnące kółka, produkowane między innymi ze spiekanych węglików czy szybkotnącej stali. Ta metoda gwarantuje nie tylko wysoką precyzję, ale i równe cięcie. Ponadto dzięki powstałej rysie, taflę z łatwością możemy przełamać, nie obawiając się, że na szkle pojawiają się pęknięcia.

Noże do szkła można jeszcze podzielić na dwa inne rodzaje, a mianowicie na olejowe i suche. Te pierwsze narzędzia sprawiają, że podczas robienia rysy, wszelkie szczeliny wypełniane są naftą lub olejem. Olejowe noże są droższe od modeli suchych, ale i gwarantują elastyczne cięcie, a także minimalizują ryzyko pojawiania się pęknięć poza miejscem cięcia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium