Subskrybuj kanał RSS

LOCKOUT - TAGOUT

Rozwiązania Lockout Tagout

Nawet w najlepiej zarządzanych zakładach pracy mogą wystąpić nieoczekiwane i krytyczne sytuacje, w których życie i zdrowie pracowników będą zagrożone. Pomimo obowiązkowych systemów zabezpieczenia, warto więc pomyśleć nad wdrożeniem dodatkowego, jakim jest zyskujący na popularności system LOTO.

  1. Znaczenie skrótu LOTO
  2. Oferta produktów z kategorii lockout / tagout

Jedną z takich branż, gdzie wskaźnik potencjalnie niebezpiecznych sytuacji jest wyjątkowo wysoki, jest branża przemysłowa.

Znaczenie skrótu LOTO

System LOTO został wprowadzony w USA już w 1989 roku, a jego nazwa pochodzi od angielskiego Lockout-Tagout. Ma on na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz maszynom i urządzeniom. W Polsce LOTO nie jest jeszcze aż tak popularne jak za granicą, jednak nie da się zaprzeczyć, że z każdym rokiem pracodawcy coraz chętniej decydują się na wdrożenie lockout / tagout. Przemyślany system zabezpiecza przede wszystkim przed samoczynnym uruchomieniem maszyny. Takie sytuacje wynikają z uwolnienia się energii i są bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia serwisantów oraz mechaników.

Pierwsza część skrótu LOTO określa Lockout, który odpowiada za całkowitą i łatwą w założeniu blokadę dostępu do energii niebezpiecznej. Dodatkowo następuje wówczas odcięcie jej dopływu. W ten sposób maszyna jest odpowiednio zabezpieczona i przeszkoleni technicy mogą przystąpić do prac naprawczych lub serwisowych. W celu ponownego uruchomienia maszyny konieczne jest pozbycie się blokady, co nie zajmuje więcej jak kilka minut. Z kolei słowo Tagout jest dodatkowym pasmem rozwiązań i oznaczeń. Informują one o zastosowanych blokadach, konieczności odcięcia zasilania oraz o innych istotnych rzeczach.

Oferta produktów z kategorii lockout / tagout

Oferta sklepu Zaopatrzenie24 związana z lockoutem została podzielona na kilka kategorii produktów LOTO marki Brady, do których należą: kłódki, blokady ryzyka mechanicznego, blokady ryzyka elektrycznego, klamry oraz różnorakie zestawy blokad, toreb, skrzynek i tablic. Zakupy w każdej z wymienionych kategorii ułatwiają zróżnicowane filtry. Pozwalają one wyszukać na przykład blokady lub zabezpieczenia wykonane z konkretnego materiału. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zawęzisz wyniki wyszukiwania.

Ogromna liczba rozwiązań lockout tagout może sprawić problemy w wyborze konkretnego produktu, dlatego jeśli nie jesteś do końca przekonany czy dana blokada spełni twoje oczekiwania, zapraszamy do kontaktu z naszym wdrożeniowcem lockoutu. Możliwe jest również przeprowadzenie kompleksowego audytu bezpośrednio u klienta.

  1. KŁÓDKI
  2. BLOKADY RYZYKA MECHANICZNEGO
  3. BLOKADY RYZYKA ELEKTRYCZNEGO
  4. KLAMRY
  5. ZESTAWY BLOKAD, TORBY, SKRZYNKI I TABLICE