Śr. wewnętrzna
 1. 1 mm
  360 mm
  1 mm -  360 mm
 2. -
Śr. zewnętrzna
 1. 3 mm
  500 mm
  3 mm -  500 mm
 2. -
Wysokość/szerokość
 1. 1 mm
  143 mm
  1 mm -  143 mm
 2. -

ŁOŻYSKA KULKOWE

łożyska kulkowe hurtownia

Łożysko kulkowe to popularne rozwiązanie wykorzystywane do uzyskania płynnego ruchu obrotowego. Ze względu na różnorodność konstrukcji wewnętrznej maszyn i urządzeń, na rynku można znaleźć całą gamę łożysk kulkowych. Mają one nieco odmienne właściwości i montuje się je również w różnych aplikacjach. Wszystkie łożyska kulkowe są także uważane za najpopularniejsze modele toczne. Ponadto należą do grupy łożysk najbardziej uniwersalnych.

 1. Budowa łożyska kulkowego
 2. Rodzaje łożysk kulkowych
 3. Zalety i zastosowanie łożysk tocznych
 4. Tanie łożyska kulkowe czy droższa alternatywa?
 5. Łożyska kulkowe – Zaopatrzenie24

Rozbudowana oferta na łożyska kulkowe dostępna w internetowej hurtowni technicznej Zaopatrzenie24. Koniecznie sprawdź nasz asortyment i przekonaj się, że akcesoria i artykuły dla utrzymania ruchu nie muszą być drogie. Ze względu na wieloletnią współpracę z najpopularniejszymi producentami i mniej znanymi markami, jesteśmy w stanie zagwarantować konkurencyjne i atrakcyjne ceny. W naszym sklepie dostępne są także tanie łożyska kulkowe uniwersalne, które spełniają oczekiwania wszystkich klientów. Poza modelami kulkowymi dysponujemy także innymi rozwiązaniami tocznymi. Polecamy na przykład łożyska stożkowe czy walcowe łożyska, które sprawdzą się tam, gdzie kulkowe zawodzą.

Oferta dostępna w Zaopatrzenie24 obejmuje także narzędzia, rolki i inne artykuły do łożysk ogólnie.

Dealer łożysk tocznych

Budowa łożyska kulkowego

Standardowe łożyska kulkowe mają prostą budowę. Składają się z pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego, koszyczka, osłony i elementów tocznych w kształcie kulek. W zależności od rodzaju mechanizm może być jedno lub dwurzędowy. Pierścienie zwykle produkuje się ze stali nierdzewnej, tak samo, jak elementy toczne. Jednakże coraz większą popularność na polskim rynku zyskują ceramiczne kulki z azotku krzemu. Duńska marka CeramicSpeed produkuje łożyska kulkowe zwykle właśnie z ceramicznymi elementami tocznymi.

Łożyska kulkowe dostępne są w różnych wielkościach, konstrukcjach i odmianach wykonania. Wysokiej jakości łożysko kulkowe zwykłe może przenosić zarówno obciążenia poprzeczne, jak i wzdłużne. Takie lozyska toczne różnią się przede wszystkim wymiarami. Dzięki temu dostępna w sklepie z łożyskami wyszukiwarka łożysk po wymiarach umożliwi Ci samodzielny dobór poszukiwanego modelu. Zawsze możesz też sprawdzić łożysko kulkowe katalog, w którym znajdziesz najważniejsze informacje. Chociaż producenci niejednokrotnie stosują inne oznaczenia na sygnowane przez siebie produkty, to w podstawowym zakresie katalog łożysk będzie bardzo pomocny przy doborze. Dzięki temu porównasz na przykład pierścień oraz inne parametry, które charakteryzują łożysko toczne z warunkami pracy, otoczenia oraz wymaganiami danej aplikacji. W katalogach producentów znajdują się również informacje na temat obciążenia, jakie mogą przenosić łożyska kulkowe zwykłe, prędkości graniczne i ogólne wymiary dostępnych w danej ofercie łożysk.

Sprzedawca łożysk kulkowych

Rodzaje łożysk kulkowych

W naszym sklepie łożyska kulkowe zwykłe podzieliliśmy tradycyjnie. I tym samym dysponujemy modelami zwykłymi jednorzędowymi, zwykłymi dwurzędowymi, do wrzecion, samonastawnymi, skośnymi, wahliwymi oraz wzdłużnymi. Jak widać, nawet uniwersalne modele są ofertowane w różnych wariantach i konstrukcjach. Ta różnorodność sprawia, że każdy zainteresowany klient bez problemu znajdzie optymalne rozwiązanie dla danej aplikacji. Bez względu na to, czy wybierzesz tanie łożyska kulkowe czy nieco droższe – na przykład łożyska kulkowe wahliwe – każdy produkt prawidłowo dobrany spełni Twoje oczekiwania i wymagania aplikacji.

W poszukiwaniach może pomóc Ci specjalna wyszukiwarka łożysk. A jeśli w dalszym ciągu będziesz miał problemy ze znalezieniem odpowiedniego modelu, możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Wystarczy, że podasz nam między innymi wymiary łożysk tocznych, a resztą zajmiemy się już sami. Kontaktując się z doradcą technicznym, możesz też określić, jaka łożyska cena będzie dla Ciebie optymalna. Nawet małe łożyska kulkowe zwykłe mogą dużo kosztować, jednak z reguły wiąże się to z lepszą jakością wykonania. Cena zależy także od tego, jaka firma odpowiada za produkcję tego asortymentu. W innej cenie znajdziesz łożyska FŁT, a w jeszcze innej produkty najlepszych niemieckich firm. Jeżeli dotychczas stosowałeś inne modele, obserwuj co się z nimi dzieje podczas pracy. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować takie wykonania, które sprawdzają się w Twoim przypadku. Czytaj również informacje techniczne o łożyska, bo na pewno ułatwi to Twoje wyszukiwania.

Dostawca łożysk tocznych

Zalety i zastosowanie łożysk tocznych

Aby wyłonić zalety łożysk tocznych, należy zestawić je z innym mechanizmem – z łożyskami ślizgowymi. I tym samym toczne charakteryzują się niższym oporem tarcia czy brakiem jakiejkolwiek niestabilności ruchu, która może występować przy niskich prędkościach. Ponadto produkują mniejsze ilości ciepła, wymagają również mniejszej ilości smaru i z reguły są komponentami bezobsługowymi. Ze względu na prostą konstrukcję łożyska kulkowe zwykłe zapewniają łaty montaż. Na rynku aktualnie możemy znaleźć łożyska kulkowe w różnych wariantach. Poszczególne warianty różnią się między sobą pewnymi parametrami. To znaczy, że jedno lozysko kulkowe ma jakąś właściwość, dzięki której sprawdzi się w tej konkretnej aplikacji. Natomiast w innej wersji łożyska kulkowego na próżno tej własności szukać.

Dystrybutor łożysk SKF

Łożyska kulkowe jednorzędowe

Jednorzędowe łożyska kulkowe zwykłe bardzo często określa się po prostu jako łożyska kulkowe zwykłe. Charakteryzują się prostą i zwartą obudową. Gwarantują cichobieżność, niskie tarcie i wysoki poziom dokładności biegu. Są uniwersalne i mają zdolność do osiągania dużych prędkości obrotowych. W przypadku zabezpieczenia komponenty kulkowe zwykłe dostarczane są z blaszką lub uszczelką techniczną.

Dobór łożyska

Łożyska kulkowe dwurzędowe

Modele kulkowe dwurzędowe również są rozwiązaniem zwykłym. To znaczy, odznaczają się podobnymi parametrami jak modele, o których wspominaliśmy wyżej. Z tym że w tu stosuje się dwa rzędy elementów tocznych, zamiast jednego. Łożyska kulkowe dwurzędowe charakteryzują się cichobieżnością, niskim tarciem i dużą prędkością obrotową. Przenoszą obciążenia osiowe i gwarantują dużą precyzję i dokładność biegu. Zapewniają także wysoką sztywność łożyskowania. Modele kulkowe zwykłe dwurzędowe również zabezpiecza się za pomocą blaszki lub uszczelki. Ze względu na swoją uniwersalność są stosunkowo tanie.

Hurtownia łożysk

Łożyska kulkowe skośne jednorzędowe

Wydajne łożyska kulkowe skośne jednorzędowe to modele jednorzędowe dwukierunkowe. Przenoszą obciążenia promieniowe oraz osiowe. Standardowe komponenty kulkowe skośne jednorzędowe mają zdolność osiągania wysokich prędkości obrotowych. Odznaczają się dużą sztywnością. Ponadto łożyska kulkowe skośne jednorzędowe dwukierunkowe charakteryzują się dokładnością biegu.

Gdzie kupić łożysko?

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe

Modele skośne dwurzędowe doskonale sprawdzą się przy przenoszeniu bardzo dużych obciążeń osiowych w obu kierunkach. Charakteryzują się wrażliwością na różnego rodzaju przekoszenia. Standardowe łożyska kulkowe skośne dwurzędowe mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o kompensowanie błędów. W układzie rozbieżnym jedno łożysko kulkowe skośne dwurzędowe pracuje jak dwa jednorzędowe modele.

Łożyska w sklepie Zaopatrzenie24

Łożyska kulkowe skośne do wrzecion

W ofercie dostępne są także łożyska kulkowe skośne do wrzecion. Są to łożyska toczne odznaczające się dużą sztywnością i przystosowane typowo do wspomnianych wrzecion. Mają wysokie parametry nośności oraz dokładności obrotów. Stosuje się je głównie w tokarkach, wiertarkach, frezarkach czy szlifierkach. Wrzecionowe łożyska kulkowe skośne odznaczają się także krótkim czasem obróbki, niezawodnością i wytrzymałością.

Tanie łożysko

Łożyska kulkowe wahliwe

Wydajne łożyska kulkowe wahliwe w wersji dwurzędowej osiągają niższe temperatury podczas pracy. Charakteryzują się wysoką sztywnością i małym tarciem. Ponadto łożyska kulkowe wahliwe odznaczają się optymalną odpornością na brak osiowości. Mogą osiągać wysokie prędkości obrotowe. Standardowe łożyska kulkowe wahliwe przenoszą obciążenia promieniowe.

Oferta dla utrzymania ruchu

Łożyska kulkowe samonastawne

Modele kulkowe samonastawne to rozwiązanie poprzeczne, obustronnie uszczelnione i jednorzędowe. Komponenty tego rodzaju zabezpiecza się za pomocą uszczelki lub blaszki. Przenoszą obciążenia promieniowe, a w czasie pracy kompensują niewspółosiowości. Łożyska kulkowe samonastawne to tanie łożyska ustalające, stosowane między innymi w maszynach budowlanych i do maszyn rolniczych.

Tanie łożyska kulkowe

Łożyska kulkowe wzdłużne

Niezawodne łożyska kulkowe wzdłużne przenoszą obciążenia osiowe. Wykonanie kulkowe wzdłużne zwykłe jednorzędowe współpracują z innymi komponentami, które z kolei przenoszą obciążenia promieniowe. Z reguły łożyska kulkowe wzdłużne dzieli się na jednokierunkowe i dwukierunkowe. Do ich zalet zalicza się przede wszystkim wysoką sztywność. Wielu klientów chwali sobie także, że łożyska kulkowe wzdłużne odznaczają się bardzo dobrą dokładnością.

Markowe łożyska

Standardowe łożyska kulkowe wzdłużne jednokierunkowe przenoszą obciążenia osiowe tylko w jednym kierunku. Odznaczają się optymalną sztywnością oraz precyzyjnością. Modele kulkowe wzdłużne dwukierunkowe przenoszą obciążenia osiowe w dwóch kierunkach. W porównaniu z jednokierunkowym wariantem dwukierunkowe łożyska kulkowe wzdłużne składają się z dwóch pierścieni zewnętrznych i jednego wewnętrznego. Produkuje się je jako komponenty rozłączne.

Standardowe wykonania

Łożyska kulkowe dwurzędowe

Łożysko zwykłe dostępne jest także w wersji dwurzędowej. Standardowe łożyska kulkowe dwurzędowe zwykłe odpowiadają za przenoszenie obciążeń osiowych. Odznaczają się cichobieżnością, wysoką prędkością obrotową, a także niskim tarciem. Gwarantują znacznie większą sztywność łożyskowania, niż łożyska kulkowe zwykłe jednorzędowe. Modele dwurzędowe wyróżniają się także większą nośnością.

Pomoc w doborze łożyska

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe przenoszą obciążenia poprzeczne oraz wzdłużne w obu kierunkach. Takie łożyska pkm mają bardzo duży kąt działania, alfa < 45 stopni. Przeciwieństwo stanowią łożyska kulkowe wahliwe, które – jak podaje łożyska kulkowe norma – przenoszą obciążenia poprzeczne i mają bardzo mały kąt działania alfa. Natomiast łożyska kulkowe samonastawne przenoszą obciążenia promieniowe. Modele skośne dwurzędowe pracują tak samo, jak w zespole składającym się z dwóch łożysk skośnych jednorzędowych, współpracujących w rozbieżnym układzie.

Opisywane łożyska kulkowe to najbardziej uniwersalne i najczęściej wykorzystywane łożyska przez naszych klientów. Wbrew pozorom można znaleźć produkty dobrej jakości, nawet gdy łożyska kulkowe cena jest niska. Takie modele zwykłe stosuje się właściwie we wszystkich gałęziach przemysłowych. Ze względu na różnorodne konstrukcje modeli kulkowych, jedne są mniej lub bardziej przystosowane do konkretnych aplikacji. To znaczy, że jeśli łożysko kulkowe wahliwe sprawdzi się w danym miejscu, wzdłużne już niekoniecznie. Dostępne w naszym sklepie łożyska kulkowe zwykłe – przenoszą obciążenia poprzeczne i niewielkie wzdłużne. Przeglądając oprawy łożysk kulkowych zwykłych, z pewnością trafisz na informację, że łożyska kulkowe jednorzędowe zwykłe przenoszą obciążenia promieniowe, co oczywiście jest prawdą.

Sklep internetowy

Tanie łożyska kulkowe czy droższa alternatywa?

Warto mieć na uwadze, że łożyska kulkowe dostępne są zarówno w niskiej, jak i wysokiej cenie. To, który wariant wybierzesz, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od zaawansowania aplikacji, warunków pracy i otoczenia. Droższe rozwiązania są przystosowane przede wszystkim do ekstremalnych warunków. Zwykle w produktach tego rodzaju wykorzystuje się lepsze materiały i stosuje się odpowiednią technologię, dzięki której klient otrzymuje najbardziej dopasowany do aplikacji komponent. W trudnych warunkach liczy się nie tylko przystosowanie do wymagań maszyny, ale i odporność na pewne negatywne czynniki, które znacząco skracają żywotność produktów. Do wspomnianych czynników zalicza się na przykład wysoką temperaturę, zanieczyszczenia czy prądy błądzące.

Z reguły tanie łożyska kulkowe poleca się do mniej wymagających aplikacji. Innymi słowy – do miejsc, w których panują standardowe warunki. Na rynku znajdziesz także łożyska kulkowe, które mimo niskiej ceny, wyróżniają się bardzo dobrą jakością.

Sklep wysyłkowy techniczny

Łożyska kulkowe – Zaopatrzenie24

Ze względu na bogaty asortyment, na który składają się nie tylko łożyska kulkowe, ale i łożyska baryłkowe, zespoły łożyskowe i wiele innych rozwiązań, możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Dlatego zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami z Działu Obsługi Klienta. Gwarantujemy, że wspólnie uda nam się dobrać optymalne rozwiązanie do Twojej aplikacji. Przy większych ilościach łożysko cena będzie bardziej atrakcyjna. Prowadzony przez nas łożyska kulkowe sklep umożliwia zakupy klientom indywidualnym oraz firmom. Darmowa dostawa, którą oferujemy po przekroczeniu określonej kwoty, obejmuje również łożyska ślizgowe, specjalne i cały pozostały asortyment dostępny w Zaopatrzenie24. Klienci poszukujący łożyska Wrocław bardzo często są zaskoczeni tym, jak liczne kategorie tego asortymentu można otrzymać od ręki. W ofercie znajdziesz takie firmy, jak SKF i FAG, które cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na tym, by zamówione części były jak najlepsze jakości.

Niezależnie od tego, czy znasz łożysko kulkowe wymiary, posiadasz kompletne oznaczenie koszyka czy też nic nie wiesz na temat tego asortymentu lub interesują Cię raczej łożyska walcowe, przejdź do zakładki kontakt. Zadzwoń do nas lub napisz, a fachowcy dobiorą Ci optymalny model. Dodatkowo wybierzemy rozwiązanie korzystne cenowo, to znaczy, że łożysko kulkowe cena na pewno spełni Twoje oczekiwania. Dostępne w sklepie z łożyskami walcowe łożyska wysyłane są najczęściej w dniu złożenia zamówienia. Tak samo wygląda to, jeśli chodzi o łożyska stożkowe i inne modele. Z usługi fachowego doboru każdy klient sklepu może skorzystać nieodpłatnie. Pamiętaj również o tym, że zamawiając dobre łożyska kulkowe zwykłe, zaoszczędzisz na kosztach związanych z regularnymi naprawami. W większości przypadków okazuje się, że lepiej dopłacić i poświęcić trochę czasu na optymalny wybór. Warto przejrzeć katalog łożysk i zdecydować się na porządne modele, niż narażać się na ciągłe problemy z komponentami, częstymi wymianami, naprawami i awariami.

Sprawdzony dostawca łożysk

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Ustaw kierunek malejący
 1. Podkładka U 203 FAG

  Podkładka U 203 FAG

  Kod producenta: U 203 FAG
  Wymiary: 26 x 38 x 4 mm
  Kod produktu: L108863

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 28,78 zł Cena brutto: 35,40 zł
  Do schowka
 2. Podkładka U 204 FAG

  Podkładka U 204 FAG

  Kod producenta: U 204 FAG
  Wymiary: 30 x 42 x 5 mm
  Kod produktu: L108864

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka
 3. Podkładka U 205 FAG

  Podkładka U 205 FAG

  Kod producenta: U 205 FAG
  Wymiary: 36 x 50 x 5,5 mm
  Kod produktu: L108865

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka
 4. Podkładka U 207 FAG

  Podkładka U 207 FAG

  Kod producenta: U 207 FAG
  Wymiary: 48 x 65 x 7 mm
  Kod produktu: L32247

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 68,56 zł Cena brutto: 84,33 zł
  Do schowka
 5. Podkładka U 208 FAG

  Podkładka U 208 FAG

  Kod producenta: U 208 FAG
  Wymiary: 55 x 72 x 7 mm
  Kod produktu: L108867

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 69,85 zł Cena brutto: 85,92 zł
  Do schowka
 6. Podkładka U 209 FAG

  Podkładka U 209 FAG

  Kod producenta: U 209 FAG
  Wymiary: 60 x 78 x 7,5 mm
  Kod produktu: L108868

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka
 7. Podkładka U 210 FAG

  Podkładka U 210 FAG

  Kod producenta: U 210 FAG
  Wymiary: 62 x 82 x 7,5 mm
  Kod produktu: L32240

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka
 8. Podkładka U 211 FAG

  Podkładka U 211 FAG

  Kod producenta: U 211 FAG
  Wymiary: 72 x 95 x 9 mm
  Kod produktu: L108869

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 104,10 zł Cena brutto: 128,04 zł
  Do schowka
 9. Podkładka U 212 FAG

  Podkładka U 212 FAG

  Kod producenta: U 212 FAG
  Wymiary: 78 x 100 x 9 mm
  Kod produktu: L108870

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 124,85 zł Cena brutto: 153,56 zł
  Do schowka
 10. Podkładka U 213 FAG

  Podkładka U 213 FAG

  Kod producenta: U 213 FAG
  Wymiary: 82 x 105 x 9 mm
  Kod produktu: L108871

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 126,02 zł Cena brutto: 155,00 zł
  Do schowka
 11. Podkładka U 214 FAG

  Podkładka U 214 FAG

  Kod producenta: U 214 FAG
  Wymiary: 88 x 110 x 9 mm
  Kod produktu: L108872

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 127,20 zł Cena brutto: 156,45 zł
  Do schowka
 12. Podkładka U 215 FAG

  Podkładka U 215 FAG

  Kod producenta: U 215 FAG
  Wymiary: 92 x 115 x 9,5 mm
  Kod produktu: L108873

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Ustaw kierunek malejący