Śr. wewnętrzna
 1. 1 mm
  360 mm
  1 mm -  360 mm
 2. -
Śr. zewnętrzna
 1. 3 mm
  500 mm
  3 mm -  500 mm
 2. -
Wysokość/szerokość
 1. 1 mm
  143 mm
  1 mm -  143 mm
 2. -

ŁOŻYSKA KULKOWE

łożyska kulkowe hurtownia

Łożysko kulkowe to popularne rozwiązanie wykorzystywane do uzyskania płynnego ruchu obrotowego. Ze względu na różnorodność konstrukcji wewnętrznej maszyn i urządzeń, na rynku można znaleźć całą gamę łożysk kulkowych mających odmienne własności oraz zastosowania. Są one również najpopularniejszymi ze wszystkich stosowanych łożysk tocznych.

 1. Budowa łożyska kulkowego
 2. Rodzaje łożysk kulkowych
 3. Zalety i zastosowanie łożysk tocznych

Największy wybór łożysk kulkowych tocznych znajdziesz w internetowej hurtowni technicznej Zaopatrzenie24. Nie wierzysz? Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że akcesoria i artykuły dla utrzymania ruchu nie muszą być drogie. Ze względu na wieloletnią współpracę z wieloma największymi producentami łożysk jesteśmy w stanie zagwarantować naprawdę konkurencyjne ceny.

W sklepie dostępne są również tanie łożyska kulkowe uniwersalne od mniej znanych, ale równie polecanych marek. Do tego dochodzą narzędzia, rolki i wiele innych artykułów.

Dealer łożysk tocznych

Budowa łożyska kulkowego

Budowa łożyska kulkowego jest bardzo prosta. Składa się z pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego, koszyczka, osłony i elementów tocznych w postaci kulek. W zależności od rodzaju mechanizm może być jedno lub dwurzędowy. Pierścienie zwykle wyprodukowane są ze stali nierdzewnej, tak samo, jak elementy toczne. Jednakże coraz większa popularność na polskim rynku zyskują ceramiczne kulki z azotku krzemu. Łożyska produkowane są w różnych wielkościach, konstrukcjach i odmianach wykonania. Wysokiej jakości łożysko kulkowe zwykłe może przenosić zarówno obciążenia poprzeczne, jak i wzdłużne. Takie lozyska toczne różnią się przede wszystkim wymiarami. Dzięki temu dostępna w sklepie z łożyskami wyszukiwarka łożysk po wymiarach umożliwi ci samodzielny dobór poszukiwanego modelu. Zawsze też możesz sprawdzić łożysko kulkowe katalog, w którym znajdziesz najważniejsze informacje. Chociaż producenci takiego asortymentu niejednokrotnie stosują inne oznaczenia na sygnowane przez siebie produkty, to w podstawowym zakresie katalog łożysk będzie bardzo pomocny w doborze. Dzięki temu porównasz pierścień oraz inne parametry, które charakteryzują łożysko toczne. W katalogach producentów znajdują się również informacje na temat obciążenia jakie mogą znieść łożyska kulkowe zwykłe, prędkości graniczne i wymiary łożysk.

Sprzedawca łożysk kulkowych

Rodzaje łożysk kulkowych

W naszym sklepie łożyska kulkowe zwykłe podzieliliśmy tradycyjnie. I tym samym dysponujemy modelami zwykłymi jednorzędowymi, zwykłymi dwurzędowymi, do wrzecion, samonastawnymi, skośnymi, wahliwymi oraz wzdłużnymi. Jak widać, nawet uniwersalne modele są oferowane w różnych wariantach i konstrukcjach. Ta różnorodność łożysk sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie bez problemu optymalne rozwiązanie dla danej aplikacji. Bez względu na to, czy wybierzesz tanie łożyska kulkowe czy nieco droższe modele, każdy produkt dobrze dobrany spełni Twoje oczekiwania. W poszukiwaniach może pomóc Ci specjalna wyszukiwarka łożysk, a jeśli w dalszym ciągu będziesz miał problemy ze znalezieniem odpowiedniego modelu, możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Wystarczy, że podasz nam między innymi wymiary łożysk tocznych, a resztą zajmiemy się już sami. Kontaktując się z doradcą technicznym możesz też określić, jaka łożyska cena będzie dla ciebie odpowiednia. Nawet małe łożyska mogą dużo kosztować, jednak z reguły wiąże się z to z lepszą jakością wykonania. Cena zależy także od tego, jaka firma odpowiada za produkcję tego asortymentu. W innej cenie znajdziesz łożyska FŁT, a w jeszcze innej produkty najlepszych niemieckich firm. Jeżeli dotychczas stosowałeś inne modele, obserwuj co się z nimi dzieje podczas pracy. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować takie wykonania, które sprawdzą się w twoim przypadku. Czytaj również informacje techniczne o łożyskach, bo na pewno ułatwi to twoje wyszukiwania.

Dostawca łożysk tocznych

Zalety i zastosowanie łożysk tocznych

Aby wyłonić zalety łożysk tocznych, trzeba zestawić je z innym mechanizmem – z łożyskami ślizgowymi. I tym samym toczne charakteryzują się niższym oporem tarcia czy brakiem jakiejkolwiek niestabilności ruchu, która może występować przy niskich prędkościach. Ponadto produkują mniejsze ilości ciepła, wymagają również mniejszą ilość smaru i z reguły są modelami bezobsługowymi. Prosta konstrukcja łożyska kulkowego uniwersalnego gwarantuje naprawdę łatwy montaż. Z racji tego, że na rynku mamy różne modele łożysk kulkowych zwykłych, również i one mogą charakteryzować się innymi własnościami. To znaczy, że jedno lozysko kulkowe ma jakąś właściwość, dzięki której sprawdzi się w konkretnej aplikacji, której na próżno szukać u innego łożyska kulkowego.

Dystrybutor łożysk SKF

Łożyska kulkowe jednorzędowe zwykłe bardzo często określa się po prostu jako łożyska kulkowe zwykłe. Charakteryzują się one prostą i zwartą obudową. Ponadto gwarantują cichobieżność, niskie tarcie i wysoki poziom dokładności biegu. Są uniwersalne i mogą osiągać duże prędkości obrotowe. W przypadku produktu kulkowego zwykłego jednorzędowego dostępne są dwa rodzaje zabezpieczenia: za pomocą blaszki lub uszczelki.

Dobór łożyska

Łożyska kulkowe dwurzędowe, zwykłe - kulkowe łożyska zwykłe, dwurzędowe to cichobieżne modele, charakteryzujące się małym tarciem i dużą obrotową prędkością. Przenoszą obciążenia osiowe i zapewniają dużą dokładność biegu oraz wysoką sztywność łożyskowania. Do zabezpieczenia wykorzystuje się albo blaszkę, albo uszczelkę. Ze względu na swoją uniwersalność, są stosunkowo tanie.

Hurtownia łożysk

Łożyska kulkowe skośne jednorzędowe dwukierunkowe to modele toczne przenoszące obciążenia zarówno promieniowe, jak i osiowe. Mogą osiągać wysokie prędkości obrotowe. Charakteryzują się bardzo dużą sztywnością oraz dokładnością biegu.

Gdzie kupić łożysko?

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe przystosowane są do przenoszenia dużych obciążeń osiowych w obu kierunkach. Charakteryzują się wrażliwością do różnego rodzaju przekoszenia. Ponadto mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o kompensowanie błędów. W układzie rozbieżnym jedno łożysko kulkowe skośne dwurzędowe pracuje jak dwa jednorzędowe modele.

Łożyska w sklepie Zaopatrzenie24

Łożyska kulkowe skośne do wrzecion to łożyska toczne o duże sztywności. Mają wysokie parametry nośności oraz dokładności obrotów. Stosowane są głównie w tokarkach, wiertarkach, frezarkach czy szlifierkach. Zaletą tego rozwiązania jest krótki czas obróbki oraz niezawodność.

Tanie łożysko

Łożyska kulkowe wahliwe dwurzędowe osiągają niższe temperatury podczas pracy. Charakteryzują się wysoką sztywnością, odpornością na brak osiowości oraz niskim tarciem. Mogą osiągać wysokie prędkości obrotowe. Przenoszą obciążenia promieniowe.

Oferta dla utrzymania ruchu

Łożyska kulkowe samonastawne to modele poprzeczne, obustronnie uszczelnione (za pomocą uszczelki lub blaszki) i jednorzędowe łożyska. Przenoszą obciążenia promieniowe, a w czasie pracy kompensują niewspółosiowości. Łożyska kulkowe samonastawne to tanie łożyska ustalające, stosowane między innymi w maszynach budowlanych i do maszyn rolniczych.

Tanie łożyska kulkowe

Łożyska kulkowe wzdłużne przenoszą obciążenia osiowe. Wykonania kulkowe zwykłe jednorzędowe współpracują z innymi modelami, które za zadanie mają przenoszenie obciążeń promieniowych. Z reguły łożyska kulkowe wzdłużne dzieli się na jedno- i dwukierunkowe. Charakteryzują się wysoką sztywnością i bardzo dobrą dokładnością.

Markowe łożyska

Opisywane łożyska kulkowe to najbardziej uniwersalne i najczęściej wykorzystywane łożyska przez naszych klientów. Wbrew pozorom można pogodzić dobrą jakość i niską łożyska kulkowe cena. Takie modele zwykłe stosuje się właściwie we wszystkich gałęziach przemysłowych. Ze względu na różnorodne konstrukcje modeli kulkowych, jedne są mnie lub bardziej przystosowane do konkretnych aplikacji. To znaczy, że jeśli łożysko kulkowe wahliwe sprawdzi się w danym miejscu, wzdłużne już niekoniecznie. Dostępne w naszym sklepie łożyska kulkowe zwykłe - przenoszą obciążenia poprzeczne i niewielkie wzdłużne. Przeglądając oprawy łożysk kulkowych zwykłych z pewnością trafisz na informację, że łożyska kulkowe jednorzędowe zwykłe przenoszą obciążenia promieniowe, co oczywiście jest prawdą.

Standardowe wykonania

Łożyska kulkowe dwurzędowe zwykłe odpowiadają za przenoszenie obciążeń osiowych, natomiast łożyska kulkowe skośne jednorzędowe przenoszą przede wszystkim obciążenia wzdłużne oraz poprzeczne, jednocześnie mają bardzo duży kąt działania: alfa < 45 stopni. Tym samym w przypadku tego modelu wymagany jest zacisk wstępny. Takie łożyska z reguły pracują parami. W celu uzyskania dodatkowych informacji sprawdź łożyska katalog.

Pomoc w doborze łożyska

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe przenoszą obciążenia poprzeczne oraz wzdłużne w obu kierunkach. Takie łożyska pkm mają bardzo duży kąt działania, alfa < 45 stopni. Przeciwieństwo stanowią łożyska kulkowe wahliwe, które - jak podaje łożyska kulkowe norma - przenoszą obciążenia poprzeczne i mają bardzo mały kąt działania alfa. Łożyska kulkowe samonastawne przenoszą obciążenia promieniowe.

Sklep internetowy

Ze względu na bogaty asortyment, na który oprócz wymienionych łożysk składają się także łożyska baryłkowe, zespoły łożyskowe i wiele innych rozwiązań, możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Dlatego zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami z Działu Obsługi Klienta. Gwarantujemy, że wspólnie uda nam się dobrać optymalne rozwiązanie do Twojej aplikacji. Przy większych ilościach łożysko cena będzie bardziej atrakcyjna. Prowadzony przez nas łożyska kulkowe sklep umożliwia zakupy klientom indywidualnym oraz firmom. Darmowa dostawa, którą oferujemy po przekroczeniu określonej kwoty obejmuje również łożyska ślizgowe, specjalne i cały pozostały asortyment dostępny w Zaopatrzenie24. Klienci poszukujący łożyska Wrocław bardzo często są zaskoczeni tym, jak liczne kategorie tego asortymentu można otrzymać od ręki, szczególnie że w ofercie można znaleźć również takie firmy jak SKF i FAG, które cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na tym, aby zamówione części były jak najlepszej jakości.

Sklep wysyłkowy techniczny

Niezależnie od tego czy znasz łożysko kulkowe wymiary, posiadasz kompletne oznaczenie koszyka czy też nic nie wiesz na temat tego asortymentu i interesują cię łożyska walcowe, przejdź do zakładki kontakt, a fachowcy dobiorą ci taki model, że łożysko kulkowe cena na pewno spełni twoje oczekiwania. Dostępne w sklepie z łożyskami walcowe łożyska wysyłane są najczęściej w dniu złożenia zamówienia. Tak samo wygląda to jeżeli chodzi o łożyska stożkowe i inne modele. Z usługi fachowego doboru każdy klient sklepu może skorzystać nieodpłatnie. Pamiętaj również o tym, że zamawiając dobre łożyska kulkowe zwykłe zaoszczędzisz na kosztach związanych z regularnymi naprawami. W większości przypadków okazuje się, że lepiej dopłacić i poświęcić trochę czasu aby przejrzeć katalog łożysk i wybrać porządne modele niż narażać się na ciągłe problemy z tymi elementami.

Sprawdzony dostawca łożysk

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Ustaw kierunek malejący
 1. Podkładka U 203 FAG

  Podkładka U 203 FAG

  Kod producenta: U 203 FAG
  Wymiary: 26 x 38 x 4 mm
  Kod produktu: L108863

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 28,78 zł Cena brutto: 35,40 zł
  Do schowka
 2. Podkładka U 204 FAG

  Podkładka U 204 FAG

  Kod producenta: U 204 FAG
  Wymiary: 30 x 42 x 5 mm
  Kod produktu: L108864

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 51,93 zł Cena brutto: 63,87 zł
  Do schowka
 3. Podkładka U 205 FAG

  Podkładka U 205 FAG

  Kod producenta: U 205 FAG
  Wymiary: 36 x 50 x 5,5 mm
  Kod produktu: L108865

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka
 4. Podkładka U 207 FAG

  Podkładka U 207 FAG

  Kod producenta: U 207 FAG
  Wymiary: 48 x 65 x 7 mm
  Kod produktu: L32247

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 60,89 zł Cena brutto: 74,90 zł
  Do schowka
 5. Podkładka U 208 FAG

  Podkładka U 208 FAG

  Kod producenta: U 208 FAG
  Wymiary: 55 x 72 x 7 mm
  Kod produktu: L108867

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 56,82 zł Cena brutto: 69,89 zł
  Do schowka
 6. Podkładka U 209 FAG

  Podkładka U 209 FAG

  Kod producenta: U 209 FAG
  Wymiary: 60 x 78 x 7,5 mm
  Kod produktu: L108868

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka
 7. Podkładka U 210 FAG

  Podkładka U 210 FAG

  Kod producenta: U 210 FAG
  Wymiary: 62 x 82 x 7,5 mm
  Kod produktu: L32240

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka
 8. Podkładka U 211 FAG

  Podkładka U 211 FAG

  Kod producenta: U 211 FAG
  Wymiary: 72 x 95 x 9 mm
  Kod produktu: L108869

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 94,05 zł Cena brutto: 115,68 zł
  Do schowka
 9. Podkładka U 212 FAG

  Podkładka U 212 FAG

  Kod producenta: U 212 FAG
  Wymiary: 78 x 100 x 9 mm
  Kod produktu: L108870

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 110,80 zł Cena brutto: 136,29 zł
  Do schowka
 10. Podkładka U 213 FAG

  Podkładka U 213 FAG

  Kod producenta: U 213 FAG
  Wymiary: 82 x 105 x 9 mm
  Kod produktu: L108871

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 111,87 zł Cena brutto: 137,60 zł
  Do schowka
 11. Podkładka U 214 FAG

  Podkładka U 214 FAG

  Kod producenta: U 214 FAG
  Wymiary: 88 x 110 x 9 mm
  Kod produktu: L108872

  Wysyłka: 24 godziny

  Cena netto: 102,37 zł Cena brutto: 125,91 zł
  Do schowka
 12. Podkładka U 215 FAG

  Podkładka U 215 FAG

  Kod producenta: U 215 FAG
  Wymiary: 92 x 115 x 9,5 mm
  Kod produktu: L108873

  Wysyłka: na zamówienie

  Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
  Do schowka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Ustaw kierunek malejący