• Tysiące produktów
  • Ponad 20 lat na rynku
  • Darmowa wysyłka od 600 zł

Jednym z kilku wariantów modeli kulkowych są łożyska kulkowe wzdłużne, znane również jako łożyska kulkowe oporowe.

  1. Łożysko wzdłużne – charakterystyka
  2. Zastosowanie łożysk oporowych
  3. Łożysko oporowe oferta

Łożysko kulkowe wzdłużne (oporowe) 51205 Z/ 512 Z 25/ MGK

Łożysko kulkowe wzdłużne (oporowe) 51205 Z/ 512 Z 25/ MGK
Łożysko kulkowe wzdłużne (oporowe) 51205 Z/ 512 Z 25/ MGK

Prezentowane zdjęcia mają charakter poglądowy i nie są ofertą sprzedaży. Podejmując decyzję o zakupie należy bezwzględnie kierować się opisem technicznym na karcie towaru.

Wymiary: 25,1 x 49,5 x 15,875 mm

Kod producenta: 512 Z 25 MGK

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena brutto: 13,71 zł (netto: 11,15 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
dodaj do schowka

Zaproponowane przez nas kulkowe łożyska wzdłużne to wysokiej jakości produkty, dostępne w atrakcyjnych cenach. Gwarantujemy, że bez względu na wybrany wariant, otrzymasz mechanizm niezawodny, precyzyjny i gwarantujący płynną pracę maszyny. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Wspólnie na pewno uda nam się odnaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Łożysko wzdłużne – charakterystyka

Łożysko kulkowe wzdłużne to wariant łożyska tocznego. Standardowo składa się z dwóch pierścieni – zewnętrznego i wewnętrznego oraz elementów tocznych.

Dobrej jakości łożysko oporowe kulkowe stosowane jest przy obciążeniu osiowym. Najczęściej wariant ten współpracuje z innymi modelami, które odpowiadają za przenoszenie obciążenia promieniowego. A zatem łożysko kulkowe wzdłużne nie może być obciążane siłami poprzecznymi. Z reguły łożysko wzdłużne dzieli się na:

  • Łożyska kulkowe wzdłużne jednokierunkowe
  • Łożyska kulkowe wzdłużne dwukierunkowe

Łożyska kulkowe wzdłużne jednokierunkowe

Składają się z dwóch pierścieni – wewnętrznego i zewnętrznego oraz koszulka z kulkami. Przenoszą obciążenia wzdłuż osi i tylko w jednym kierunku. Tanie łożyska jednokierunkowe charakteryzują się czułością na obciążenia promieniowe. Ponadto są to modele sztywne i precyzyjne.

Łożyska kulkowe wzdłużne dwukierunkowe

Składają się z pierścienia wewnętrznego i dwóch zewnętrznych. Poza tym mają oczywiście elementy toczne w postaci kulek i dwa koszyki. Przenoszą obciążenia wzdłużne i to w obu kierunkach. Łożyska dwukierunkowe produkowane są jako modele rozłączne. Do zalet tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim dokładność i wysoki poziom w przypadku sztywności.

Zastosowanie łożysk oporowych

Kulkowe łożysko wzdłużne ze względu na swoją charakterystykę, najlepiej sprawdza się przy łożyskowaniu małych wałów, które podczas pracy osiągają wysokie prędkości obrotowe. Ponadto ich bardzo dobre parametry pozwalają na montowanie łożysk oporowych właściwie w maszynach używanych w każdej gałęzi przemysłowej bez wyjątku. Najczęściej jednak stosuje się je w rolnictwie oraz w branży maszynowej.

Łożysko oporowe oferta

Nasza hurtownia łożysk kulkowych wzdłużnych współpracuje z cenionymi producentami tej branży. Oferujemy produkty wysokiej jakości, które gwarantują dokładność, trwałość i skuteczność. U nas znajdziesz przede wszystkim łożyska kulkowe wzdłużne FAG, KG, DPI, FŁT Kraśnik, SKF, NSK, Koyo, Kinex, ZVL czy MGK. Dostępne produkty proponowane są przez nas w konkurencyjnych cenach, także, jeśli interesuje Cię tanie łożysko kulkowe koniecznie sprawdź ofertę Zaopatrzenie24.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium