• Tysiące produktów
  • Ponad 20 lat na rynku
  • Darmowa wysyłka od 600 zł
Jak dobrać czyściwo specjalistyczne?

jak dobrać czyściwo specjalistyczne

Ze względów zdrowotnych, a także estetycznych powinniśmy nasze stanowiska pracy utrzymywać w porządku. W lokalach gastronomicznych higiena musi być utrzymywana na wysokim poziomie również z uwagi na klientów.

Wielu pracodawców nie zwraca jednak większej uwagi na jakość środków wspomagających czyszczenie, wybierając tańsze odpowiedniki, by zaoszczędzić. Warto jednak zwrócić uwagę na produkty lepszej jakości, chociażby dlatego, że wykonane są z wysokiej jakości materiałów, bardzo dobrze radzą sobie z różnymi zabrudzeniami, a do tego gwarantują szybkie i tym samym przyjemniejsze doczyszczanie. W asortymencie hurtowni znajdziesz czyściwa specjalistyczne, produkowane przez firmę Avatex. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Na rynku każdy zainteresowany znajdzie bogatą ofertę związaną z czyściwami specjalistycznymi. Zwykle różnią się one między sobą składem, strukturą i podstawowymi parametrami, takimi jak gramatura, trwałość, wielkość czy grubość. Autem czyściw specjalistycznych jest przede wszystkim ich wielofunkcyjność. Świetnie nadają się do wielu branży przemysłowych, producenci nie dedykują swoich produktów tylko dla jednego sektora. Nie oznacza to jednak, że nie ma różnicy, jakie czyściwo wybierzemy. Oczywiście, czyściwa pasują do wielu kategorii, ale nie do wszystkich. Dlatego warto na wstępie określić branżę i tym kierować się podczas dokonywania wyboru.

W naszym sklepie oferujemy czyściwa avatex firmy Avatex, które charakteryzują się trwałością oraz uniwersalnością. Świetnie wchłaniają wilgoć, a także ją oddają - w zależności od tego, czy używamy czyściwa na sucho, czy mokro. Ich cechą charakterystyczną jest także niskopylność, dzięki czemu możemy stosować je na delikatne powierzchnie. Ponadto są odporne na rozpuszczalniki i środki czystości, dlatego możemy bez problemu korzystać z przeróżnych detergentów. Czyściwa składają się z dwóch najważniejszych składników - najczęściej jest to poliester z celulozą, bądź z wiskozą. Nie posiadają żadnych dodatków silikonowych, dzięki czemu nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Poza tym każde czyściwo, bez względu na swoją strukturę, perfekcyjnie radzi sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Różnego rodzaju pyłki i paprochy wbijają się w strukturę czyściwa, które po oczyszczaniu zostawiają na powierzchni tylko wysoki połysk. Czyściwa przemysłowe firmy Avatex nadają się do wielu branż. Poniżej przedstawiamy orientacyjny podział konkretnych modeli na przeznaczenie.

Motoryzacja

W branży motoryzacyjnej czyściwa przemysłowe spełniają kilka roli. Do polerowania najbardziej nadaje się czyściwo SXL 450 wykonane z poliestru oraz wiskozy, natomiast przy przemywaniu przed lakierowaniem idealnie sprawdzą się produktu o numerach SLX 610, 630, 710 i 730, w skład których wchodzi celuloza. Jeżeli natomiast szukamy czyściwa, za pomocą którego chcemy zebrać oleje, smary, opiłki czy grafit, powinniśmy skusić się na zakup czyściwa Avatex SXL 550 lub 560.

Poligrafia

W przemyśle poligraficznym potrzebne są czyściwa do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni i do czyszczenia maszyn drukarskich. Dla tej pierwszej czynności producent zadedykował czyściwa przemysłowe, które są mieszanką poliestru i wiskozy oraz posiadają perforowaną strukturę (SXL 450). Natomiast w przypadku czyszczenia maszyn, do wyboru mamy dwa produkty, które różnią się składem - poliester z wiskozą (SXL 460) lub poliester i celuloza (SXL 880). Zaletą czyściwa Avatex SXL 460 jest fakt, że perfekcyjnie chłonie wodę, natomiast czyściwo SXL 880 ma szorstką strukturę, która zatrzymuje wszelkiego rodzaju pyłki i inne zanieczyszczenia.

Żywność

W branży spożywczej porządek i higiena są najważniejsze nie tylko ze względów zdrowotnych samych pracowników, ale również odwiedzających i korzystających z usług klientów. Dlatego w tym przypadku warto zainwestować w bardzo dobre czyściwa i odpowiednio je dobrać. Przy zbieraniu tłuszczu z różnych powierzchni, warto skorzystać z czyściwa przemysłowego Avatex SXL 460, które ma dziurkowaną strukturę i składa się z poliestru oraz wiskozy. Jeżeli szukamy czyściwa specjalistycznego, które będziemy mogli użyć do zbierania także innych produktów spożywczych - takich jak przyprawy, czekolada, zaschnięte substancje - powinniśmy użyć czyściwa specjalistycznego, które zostało wykonane z certyfikowanej włókniny Sontara, poliestru i celulozy (SXL 550, 560, 880). Te czyściwa mają również szorstką strukturę.

Lotnictwo

W lotnictwie czyściwa specjalistyczne są używane głównie do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się czyściwa przemysłowe o krepowanej strukturze, które wykonane są z poliestru i celulozy (SXL 610, 630, 710, 730). Wszystkie te produkty są trwałe i perfekcyjnie radzą sobie z trudniejszymi do usunięcia zanieczyszczeniami.

Farmacja

Farmacja to kolejna - po spożywczej - wymagająca branża, w której higiena jest bardzo ważna. Do zbierania różnorodnej chemii, akrylu, czy substancji, które towarzyszą podczas produkcji kremów i maści, najlepiej korzystać z czyściw wyprodukowanych z włókniny Sontara, poliestru i celulozy. Produkty o numerach SXL 550 i 560 charakteryzują się przede wszystkim specyficzną szorstką strukturą i wysokim poziomem absorpcji. Natomiast przy oczyszczaniu różnorodnych (SXL 706) i gładkich (SXL 710, 730) powierzchni, najlepiej sprawdzą się czyściwa o charakterystycznej krepowanej strukturze.

Elektronika

W przemyśle elektronicznym podczas czyszczenia urządzeń, warto skorzystać z czyściwa Avatex SXL 710, które ma charakterystyczną marszczoną strukturę i jest czyściwem bezpyłowym. Natomiast do oczyszczania różnorodnych powierzchni nadają się zarówno czyściwa o gładkiej strukturze (czyściwo Avatex SXL 610, 630), jak i tej krepowanej (706, 730).

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Autor: Klaudia Patrzałek

Aktualności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium