• Tysiące produktów
  • Ponad 20 lat na rynku
  • Darmowa wysyłka od 600 zł
Jak właściwie dobrać czyściwo przemysłowe

dobór-czyściwa-poradnik

Utrzymanie czystości w obszarze produkcji, czy podczas prac konserwacyjnych stanowi niemałe wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa.

Wiele firm kierując się pozornymi oszczędnościami wybiera tanie czyściwa bawełniane kupowane w dużych, najczęściej 10 kg paczkach. Najczęściej są to po prostu zniszczone, pocięte na kawałki używane ubrania, których jakość (a przede wszystkim rzeczywista zawartość bawełny) pozostawia wiele do życzenia. Przez niską jakość tego materiału jego zużycie jest bardzo duże, przez co rośnie liczba odpadów, a co za tym idzie koszty ich utylizacji.

Optymalnym rozwiązaniem dla problemu ilości odpadów i wielkości zużycia są specjalistyczne czyściwa w listkach. Dzięki możliwości doboru wielkości pojedynczego listka możemy zmniejszyć ilość marnowanego surowca a co za tym idzie - ilość odpadów do utylizacji. Istotna jest również struktura czyściwa jak i skład włókien z których zostało wykonane.

Bardzo istotne w procesie doboru są takie czynniki jak obostrzenia bezpieczeństwa danego profilu produkcji (np. żywność, farmacja) czy środki chemiczne używane do czyszczenia. Dzięki zespołowi specjalistów z wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie pomóc Wam z doborem odpowiednich materiałów pozwalających zaoszczędzić czas i pieniądze.

Skontaktuj się z nami już dziś!

 

Aktualności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium