• Tysiące produktów
  • Ponad 20 lat na rynku
  • Darmowa wysyłka od 600 zł
Sprzęgła KTR - dystrybutor 0
Sprzęgła KTR - dystrybutor

Szukasz odpowiedniego sprzęgła? To bardzo dobrze trafiłeś! Ze względu na długoletnią obecność naszego sklepu na rynku, zebraliśmy ogromną wiedzę i doświadczenie w tym segmencie, a także zawarliśmy współpracę z czołowymi markami i producentami, między innymi z dystrybutorem KTR.

Oferujemy bogatą ofertę, dlatego jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas odpowiedni dla siebie produkt.

Popularne sprzęgła KTR można podzielić na kilka rodzajów. Korzystając z tego podziału, znacznie zawęzisz obszar poszukiwań i tym samym w szybki sposób znajdziesz to, czego szukasz.

Oferta dystrybutora KTR

Sprzęgła skrętnie elastyczne

Niezawodne sprzęgła elastyczne, których niewątpliwą zaletą jest wyższa obciążalność pojedynczych zębów. Wszelkie drgania czy udary, jakie mogą wystąpić podczas pracy tego produktu, są redukowane do minimum. Są stosowane w większości maszyn i układów hydraulicznych, a także do silników spalinowych. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, sprzęgła skrętnie elastyczne perfekcyjnie nadają się do przenoszenia dużego momentu, do pracy przy dużej wilgotności i do napędów z dużym obciążeniem. Z reguły są odporne na wysokie temperatury, chemikalia i hydrolizę. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne sprzęgło KTR, sprawdź dokładnie specyfikację oraz parametry!

Sprzęgła z zębami łukowymi

Bezobsługowe sprzęgło o zębach łukowych. Zapewnia łatwy montaż. Zakres temperatury w tym przypadku wynosi od -25 do 100 stopni. Zostały wyprodukowane z myślą o wyrównaniach osiowych, promieniowych i kątowych odchyłek wałów. Dużym atutem tego modelu jest fakt, że podczas pracy właściwie się nie zużywa. A to wszystko dzięki temu, że żadne naciski - czy to promieniowe, czy kątowe, praktycznie w ogóle nie występują. Oprócz dużej wytrzymałości mechanicznej charakteryzują się również wysoką sztywnością, wytrzymałością termiczną i idealną odpornością na chemikalia.

Sprzęgła kołnierzowe

Sprzęgła kołnierzowe znajdą swoje zastosowanie głównie w przemyśle stalowym, recyklingu, w napędach pracujących pod ogromnym obciążeniem czy wytłaczarkach. Charakteryzują się wysoką dokładnością w kwestii powtarzania. Sprzęgła kołnierzowe z reguły składają się z dwóch tarcz, które są ze sobą połączone specjalnymi śrubami. W naszej ofercie znajdziesz głównie sprzęgła kołnierzowe FLE-PA. Są to skrętnie sztywne produkty, wyprodukowane ze stali i poliamidu.

Sprzęgła do serwonapędów

Sprzęgło w pełni metalowe, odpowiednie do stosowania w wysokich temperaturach (do 200 stopni Celsjusza) oraz w agresywnym środowisku. Sprawdzi się szczególnie tam, gdzie wymagana jest niezawodna praca przy dużych prędkościach. Charakteryzują się małym momentem bezwładności oraz zwartą budową.

Sprzęgła mieszkowe

Mieszek sprzęgła idealnie równoważy odchyłki osiowe, promieniowe oraz kątowe. Gwarantuje sztywność skrętną i mały moment bezwładności. Znajdzie zastosowanie w systemach pozycjonowania, stołach indeksujących, przekładniach planetarnych i ślimakowych. Bezobsługowe i bezluzowe sprzęgło mieszkowe jest bardzo łatwe w montażu. Zakres temperatur pracy jest różny w zależności od rozmiaru, jakim dysponujemy:
rozmiar od 5 do 12: -30 do 100 stopni Celsjusza;
rozmiar od 16 do 20: maksymalna temperatura wynosi 200 stopni Celsjusza;

Sprzęgła przeciążeniowe

Sprzęgła przeciążeniowe stosuje się głównie w maszynach pakujących, do produkcji włókien, papieru, folii, a także w przenośnikach ślimakowych. Są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zużycie. W naszym sklepie Zaopatrzenie24 można znaleźć dwa rodzaje sprzęgieł dystrybutora KTR: Ruflex i Syntex. Ruflex to sprzęgło cierne, charakteryzujące się ogromną żywotnością i możliwością indywidualnej regulacji momentu granicznego. Stosuje się je w transporcie, maszynach pakujących czy w przemyśle tekstylnym. Syntex natomiast to sprzęgło bezluzowe i sztywne. Z łatwością można zespolić je z innymi elementami. Znajdzie swoje zastosowanie w obrabiarkach oraz napędach liniowych.

Sprzęgła do enkoderów

Są to sprzęgła bezluzowe, także trzyczęściowe, które są stosowane w układach sterujących i pomiarowych. Zostały wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury. Gwarantują płynną i nieprzerwaną pracę od -40 do 160 stopni Celsjusza. Charakteryzują się niewielkimi wymiarami oraz niskimi momentami bezwładności. Zapewniają łatwy montaż osiowy.

Sprawdź ofertę ze sprzęgłami już dziś, a w przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium