• Tysiące produktów
  • Ponad 20 lat na rynku
  • Darmowa wysyłka od 600 zł
Tworzywa dla branży spożywczej

Jeśli poszukujesz tworzyw konstrukcyjnych dla branży spożywczej, koniecznie powinieneś sprawdzić ofertę firmy Ensinger. Marka ta cieszy się ogromną popularnością na międzynarodowym rynku ze względu na wysoką jakość swoich produktów, precyzyjne wykonanie, niezawodność i przede wszystkim trwałość. Każdy materiał spełnia wszelkie przepisy zarówno europejskie, jak i te stawiane przez amerykańską Agencję Żywności i Leków, w skrócie FDA.

Tego typu tworzywa dla branż spożywczych stanowią osobną kategorię w asortymencie firmy Ensinger. Pod każdym względem są przystosowane do wymagań, jakie stawia technologia w przemyśle spożywczym. Charakteryzują się wydajnością i łatwą obróbką. Przede wszystkim są bezpieczne dla żywności, dzięki czemu można bez problemu wykorzystywać je w zakładach czy urządzeniach:

  • przystosowanych do przetwarzania ryb, mięsa;
  • do produkcji wyrobów mleczarskich;
  • do produkcji wyrobów piekarniczych;
  • do produkcji słodyczy;

Podczas korzystania z tworzyw Ensinger nie tylko zwiększysz bezpieczeństwo, ale także udoskonalisz produkcję, skracając między innymi czas procesu. Lepsza wydajność idzie tutaj w parze ze znacznym obniżeniem kosztów.

Dla branży spożywczej oprócz podstawowych tworzyw sztucznych, możesz zakupić:

  • tworzywa wykrywalne przez wykrywacze metali;
  • tworzywa niebieskie;
  • tworzywa odporne na działanie chemikaliów;
  • materiały charakteryzujące się bardzo dobrymi właściwościami ciernymi i poślizgowymi, idealne dla łożysk;

Tworzywa wykrywalne przez czujniki metali

Tworzywa tego rodzaju gwarantują lepsze bezpieczeństwo, szczególnie gdyby materiał uległ zniszczeniu podczas pracy. W łatwy i szybki sposób, korzystając z detektora, będziesz w stanie odnaleźć połamane fragmenty, które by tylko zanieczyściły produkty spożywcze. Dostępne są zarówno w postaci płyt i prętów. Warianty, jak i rozmiar są dobierane indywidualnie, według wymagań klienta.

Tworzywa koloru niebieskiego

Niebieskie tworzywa często wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, ze względu na bardzo dobrą widoczność. Wszelkie niepożądane rzeczy, które mogą znaleźć się w jedzeniu - na przykład pleśnie, detergenty i tak dalej - znacznie łatwiej zauważyć właśnie na materiale tego koloru.

Tworzywa odporne na działanie chemikaliów

Tworzywa tego rodzaju są odporne nie tylko na chemikalia, ale również i korozję. Najlepiej sprawdzą się tam, gdzie warunki środowiskowe są naprawdę bardzo wymagające. Jeśli w takim przypadku wybierzemy ten rodzaj tworzywa, nie będziemy musieli dodatkowo stosować na nim środków ochronnych.

Tworzywa odpowiednie dla łożysk

Materiały tego rodzaju są odporne na zużycie ścierne. Dlatego świetnie sprawdzą się tam, gdzie występuje tarcie - na przykład przy łożyskach. Lekkie tworzywa są odporne również na korozję. Ponadto oferują naprawdę cichą pracę. Wybierając tworzywa konstrukcyjne wyprodukowane z myślą o tarciu, zmniejszasz przede wszystkim koszty konserwacji.

Więcej informacji na temat konkretnych tworzyw konstrukcyjnych Ensinger znajdziesz bezpośrednio przy danym produkcie. Sprawdź ofertę już dziś! A jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym doświadczonym Działem Sprzedaży.

Aktualności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium